LAJMI I FUNDIT:

Si ta eksitoni një grua në dhomën e gjumit pa e prekur fare: Një eksperte pohon – do ta bëni të çmendet

Si ta eksitoni një grua në dhomën e gjumit pa e prekur fare: Një eksperte pohon – do ta bëni të çmendet

Ekspertja australiane Nadia Bokodi beson se mund të përmirësoni kënaqësinë seksuale të partneres suaj

Madhësia e organeve tuaja gjenitale, teknika apo ndonjë gjë e tillë nuk kanë të bëjnë fare me të – çelësi është vetëm të jeni të kujdesshëm dhe të vazhdoni të kujdeseni për të.

Mund të tingëllojë naive, por puna është se ndërton intimitet mes jush, gjë që u jep femrave më shumë besim dhe kënaqësi në shtrat, transmeton Telegrafi.

“Ndjenja e gishtave që ndërthuren me gishtat e mi në publik. Një mesazh që më pyeste si shkoi projekti për të cilin isha e emocionuar. Xhufkat e flokëve që mʹi largon nga balli pas një dite të lodhshme. Të gjitha këto gjeste të vogla janë shumë erotike për mua”, thotë guruja australiane e seksit.

“Për më tepër, mbajtja e dorës duke ecur së bashku në rrugë më emocionon shumë më tepër se çdo formë paraloje”, shton ajo.

Këshilla e Nadias është t’i dërgoni një mesazh partneres suaj gjatë ditës, duke ia bërë të ditur se mendoni për të, se e mbështesni atë çdo ditë sepse kështu dashurohen femrat.

“Ironike, pora ka një shans shumë më të madh që një grua të përjetojë kulmin nëse i dërgoni mesazhe të vëmendshme gjatë ditës, sesa nëse e dini saktësisht se ku është pika e saj G. Sepse truri ynë luan një rol kyç në zgjimin seksual,” shpjegon Nadia.

Bokodi i këshillon që të fokusohen në intimitetin jashtë shtratit nëse duan më shumë “aksion”. Gjestet e vogla si blerja e luleve, nxjerrja e saj në një takim ose përgatitja e një banje të nxehtë mund të ndihmojnë shumë në ndezjen e pasionit.

Gjestet e vogla, krejtësisht jo-seksuale, si mbajtja për dore ose loja me flokët e partnerit, gjithashtu mund të ndihmojnë, pohon ajo. /Telegrafi/


Në trend Stil

Më shumë
Ky është qyteti më i vizituar në vitin 2023: E vizituan më shumë se njëzet milionë turistë

Ky është qyteti më i vizituar në vitin 2023: E vizituan më shumë se njëzet milionë turistë

Çfarë të vizitosh
Sa katrorë mund të shihni në 11 sekonda? Kontrolloni se si qëndroni me një vëzhgim të shpejtë

Sa katrorë mund të shihni në 11 sekonda? Kontrolloni se si qëndroni me një vëzhgim të shpejtë

Stil
Si të pastroni njollat e tepihut me pijen tuaj të preferuar!

Si të pastroni njollat e tepihut me pijen tuaj të preferuar!

Bëje vet

"Gjendja e pritjes": Arsyeja pse ti nuk i përfundon kurrë gjërat në momentin që duhet

Lifestyle
Përse janë kaq të veçantë? Ç’duhet të dish për Peshqit, shenjën më ëndërrimtare të horoskopit!

Përse janë kaq të veçantë? Ç’duhet të dish për Peshqit, shenjën më ëndërrimtare të horoskopit!

Astrologji
Testi i IQ-së që duhet të kalojë çdo agjent i FBI-së: Marrin të njëjtat pilula, viktima gjithmonë vdes, jo vrasësi - Si?

Testi i IQ-së që duhet të kalojë çdo agjent i FBI-së: Marrin të njëjtat pilula, viktima gjithmonë vdes, jo vrasësi - Si?

Stil
Kalo në kategori