Më së shumti shi, 55 litra për metër katror, ​​në 24 orët e fundit kanë rënë në Demir Kapi, 47 në Gjevgjeli, 24 në Mavrovë, 19 në Strumicë dhe 15 litra në Shkup, njoftojnë nga DPHM.

Reklama

Në Mavrovë ka tre centimetra borë, ndërsa në Lazaropolë një centimetër.

Edhe sot do të ketë reshje të shiut, ndërsa në vendet malore do të ketë reshje të borës./Telegrafi/