Disenjatorja franceze ka modeluar modelin e xhemperit “Ilia”, i cili i ka çmendur shumë blogere dhe stiliste në gjithë botën… si edhe gjithë neve!

Në shikim të parë si xhemperi i zakonshëm i cili ndjek linjat e trupit, është i freskuar me jakën e pazakonshme të valëzuar, ndërsa pjesa e parë dhe mëngët kanë prerje, transmeton Telegrafi.

Xhemperi i butë është i punuar nga përzierja e leshit dhe alpakë lame dhe moheri, përkatësisht të lëkurës angore, ndërkaq mund të gjendet në tri ngjyra – e ndritshme e hirtë, e errët dhe e ndritshme e kuqe.

Ky xhemper shumë i bukur gjithmonë duket shumë shik dhe i efektshëm, ndërkaq mund të vishet edhe sipër fanellës apo topit me dantella, kur edhe prerjet e pazakonshme do të dilnin në pah.

Pikërisht për këtë tashmë e kanë përfshirë në veshjet e tyre blogeret dhe stilistet e njohura, sikurse Anya Ziourova, Elena Perminova…/Telegrafi/

1

3745

3

isab-wk49_v1

isabel-marant-burgundy-burgundy-ilia-puff-shoulder-knit-purple-product-3-405861704-normal