LAJMI I FUNDIT:

Shtyhet ndeshja mes Skocisë dhe Ukrainës

Shtyhet ndeshja mes Skocisë dhe Ukrainës

Ndeshja e play-offit të Kupës së Botës në mes të Skocisë dhe Ukrainës, që duhej të zhvillohej në Glasgou, ishte planifikuar për 24 mars, por tashmë është shtyrë.  

Reklama

FIFA ka rënë dakord pas një kërkesë që erdhi në javën e kaluar nga Federata e Futbollit të Ukrainës.

Fituesit e gjysmëfinales në “Hampden Park” do të përballen me Austrinë ose Uellsin për një vend në finalet e Kupës së Botës të nëntorit në Katar.

Futbolli i brendshëm ukrainas është ndalur që kur vendi u pushtua nga Rusia, më 24 shkurt.

Rusia është pezulluar nga i gjithë futbolli ndërkombëtar dhe nuk do të jetë në gjendje të marrë pjesë në play-off-in e planifikuar kundër Polonisë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Premier League
Shtatë shtetet e vetme që janë ndaluar të luajnë në histori të Kupës së Botës

Shtatë shtetet e vetme që janë ndaluar të luajnë në histori të Kupës së Botës

Përfaqësueset
Kante hap llogarinë në Arabinë Saudite, shënon gol të jashtëzakonshëm nga distanca

Kante hap llogarinë në Arabinë Saudite, shënon gol të jashtëzakonshëm nga distanca

Ligat tjera
Man Utd i gatshëm të shesë Sanchon për një çmim të lirë

Man Utd i gatshëm të shesë Sanchon për një çmim të lirë

Premier League
Messi tregon se si e mendon të ardhmen, punën që synon ta bëjë pas pensionimit

Messi tregon se si e mendon të ardhmen, punën që synon ta bëjë pas pensionimit

Ndërkombëtare
Talenti nën pronësi të Barcelonës, Vitor Roque pëson lëndim të rëndë në Brazil - largohet me barelë

Talenti nën pronësi të Barcelonës, Vitor Roque pëson lëndim të rëndë në Brazil - largohet me barelë

Ndërkombëtare
Kalo në kategori