LAJMI I FUNDIT:

Shtatë arsye pse pronarët e qenve janë të mrekullueshëm edhe në marrëdhëniet romantike

Shtatë arsye pse pronarët e qenve janë të mrekullueshëm edhe në marrëdhëniet romantike
(Foto: Instagram/tomhardy)

Ne nuk dimë për ju, por nuk mund ta shikojmë Tom Hardyn kur ai pozon me kafshët shtëpiake.

Reklama

Ato janë kaq të lezetshme, por lidhja midis një burri dhe një qeni ka edhe përparësi të tjera.

Disa studime shkencore kanë treguar se qentë kanë një ndikim të dobishëm te pronarët…

(Foto: Instagram/hotdudeswithdogs)

Përveç faktit që pronarët e qenve kanë më pak mundësi për t’u sëmurë nga sëmundjet kardiovaskulare, ata gjithashtu kanë disa përparësi të tjera të papritura – ne po ju zbulojmë se cilat janë ato:


1. Unë mund të dëgjoj mirë …
… Janë empatikë, të ndjeshëm dhe gjithmonë mund të gjesh mbështetje të fuqishme tek ata.

2. Përkëdhelin …
me orë të tëra!

(Foto: Instagram/hotdudeswithdogs)

3. Dëshirojnë të argëtohen…
…janë të hareshëm dhe të gëzueshëm. Gjithmonë janë të gatshëm të fusin shumë buzëqeshje në jetët tona.

(Foto: Instagram/hotdudeswithdogs)

4. Ata pëlqejnë shëtitjet e gjata…
…madje në çift.

5. Ata nuk kanë frikë nga marrëdhëniet dhe detyrimet serioze…
…dhe e mbajnë fjalën e tyre. Ata e marrin seriozisht çdo detyrim dhe rrallë e thyejnë atë.

(Foto: Instagram/hotdudeswithdogs)

6. Ata nuk kanë frikë të tregojnë ndjenja…
…dhe ata nuk kanë frikë të marrin përgjegjësinë mbi veten e tyre.

7. Ata janë në anën tonë kur nuk i kemi punët mirë…
…dhe do të qëndrojnë me ne dhe do të kalojnë nëpër të gjitha situatat.


/Telegrafi/