LAJMI I FUNDIT:

ShSKUK: Mbi 100 pacientë të prekur me COVID-19 po trajtohen me oksigjenoterapi, ndërsa 13 janë në mjekim intensiv

ShSKUK: Mbi 100 pacientë të prekur me COVID-19 po trajtohen me oksigjenoterapi, ndërsa 13 janë në mjekim intensiv

Në klinikat e COVID-19 në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës dhe Spitalet e Përgjithshme janë duke u trajtuar 149 pacientë, prej tyre 141 të konfirmuar me COVID-19, ndërsa 7 negativë.

Prej tyre 101 janë në okisgjenoterapi, kurse 13 pacientë janë në mjekim intensiv.


Kështu ka njoftuar Shërbimi Spitalor Klinik Universitar i Kosovës (ShSKUK).

Sipas raporteve të datës 15 shkurt 2022 nga klinikat Covid-19 në QKUK dhe spitalet e përgjithshme, në trajtim mjekësor janë 149 pacientë. Prej tyre 141 të konfirmuar me Covid-19 pozitivë, 7 të negativizuar dhe 1 i pakonfirmuar. 101 pacientë janë me oksigjeno-terapi, kurse në Mjekim Intensiv 13 pacientë.

Raporti sipas klinikave dhe spitaleve të përgjithshme

Klinika Infektive, 54 pacientë

Mjekimi Intensiv i Klinikës Infektive, 13 pacientë

Klinika e Pediatrisë, 3 pacientë

Klinika e Gjinekologjisë, 5 pacientë

Spitali i Prizrenit, 12 pacientë

Spitali i Gjilanit, 12 pacientë

Spitali i Pejës, 13 pacientë

Spitali i Gjakovës, 15 pacientë

Spitalit Mitrovicës, 4 pacientë

Spitali i Ferizajt, 15 pacientë

Spitali i Vushtrrisë, 1 pacient.

Në trend Lajme

Më shumë
Sulmi i Iranit ndaj Izraelit, Ramadani: Hapet një kapitull i rëndë në sigurinë globale

Sulmi i Iranit ndaj Izraelit, Ramadani: Hapet një kapitull i rëndë në sigurinë globale

Siguri
Mediumi spanjoll: Tetë deputetë të Spanjës do të votojnë kundër anëtarësimit të Kosovës në KiE

Mediumi spanjoll: Tetë deputetë të Spanjës do të votojnë kundër anëtarësimit të Kosovës në KiE

Lajme
Lajçak pranimin e Ballkanit Perëndimor në BE e quan rrugë me dy drejtime

Lajçak pranimin e Ballkanit Perëndimor në BE e quan rrugë me dy drejtime

Lajme
Përveç hetimit për dhunim, Pulaj akuzohet t’i këtë dhënë të miturit edhe drogë për konsum

Përveç hetimit për dhunim, Pulaj akuzohet t’i këtë dhënë të miturit edhe drogë për konsum

Drejtësi
Ndizen qirinj në Ferizaj për Eronën që u vra nga ish-bashkëshorti

Ndizen qirinj në Ferizaj për Eronën që u vra nga ish-bashkëshorti

Lajme
Lehtësohen edhe më tutje procedurat e kalimit në kufi ndërmjet Kosovës dhe Shqipërisë – Balla dhe Sveçla nënshkruajnë marrëveshjen

Lehtësohen edhe më tutje procedurat e kalimit në kufi ndërmjet Kosovës dhe Shqipërisë – Balla dhe Sveçla nënshkruajnë marrëveshjen

Lajme
Kalo në kategori