LAJMI I FUNDIT:

Klinika Infektive

443 Artikuj

Konfirmimi i disa rasteve të Kollës së mirë në Kosovë, flet drejtori i Klinikës Infektive

Konfirmimi i disa rasteve të Kollës së mirë në Kosovë, flet drejtori i Klinikës Infektive

Shëndetësi
Dy persona të prekur me COVID-19 dhe tre me grip të derrit po trajtohen në Klinikën Infektive

Dy persona të prekur me COVID-19 dhe tre me grip të derrit po trajtohen në Klinikën Infektive

Shëndetësi
Një vajzë 20-vjeçare nga Maqedonia e Veriut ka ndërruar jetë nga gripi

Një vajzë 20-vjeçare nga Maqedonia e Veriut ka ndërruar jetë nga gripi

Kronikë e Zezë
Paralajmërimi për përhapje të fruthit, në Kosovë nuk është raportuar asnjë rast deri më sot

Paralajmërimi për përhapje të fruthit, në Kosovë nuk është raportuar asnjë rast deri më sot

Shëndetësi
Shtatë persona të prekur me grip të derrit dhe një me COVID-19 po trajtohen në Klinikën Infektive

Shtatë persona të prekur me grip të derrit dhe një me COVID-19 po trajtohen në Klinikën Infektive

Elfije Boletini
Dy persona të prekur me COVID-19 dhe tre me grip të derrit po trajtohen në Klinikën Infektive

Dy persona të prekur me COVID-19 dhe tre me grip të derrit po trajtohen në Klinikën Infektive

Shëndetësi
​10 raste të reja me HIV në Kosovë

​10 raste të reja me HIV në Kosovë

Shëndetësi
12 prej të helmuarve në Malishevë po marrin trajtim në QKUK, mosha e pacientëve nga 8 deri në 43 vjeç

12 prej të helmuarve në Malishevë po marrin trajtim në QKUK, mosha e pacientëve nga 8 deri në 43 vjeç

Kosovë
Ethet e minjve, Vishaj: Gjendja e pacientes së hospitalizuar është stabile

Ethet e minjve, Vishaj: Gjendja e pacientes së hospitalizuar është stabile

Elfije Boletini
Rastet me meningjit në Kosovë, epidemiologu Vishaj: Gjendja është stabile, s’ka tendenca për përshkallëzim

Rastet me meningjit në Kosovë, epidemiologu Vishaj: Gjendja është stabile, s’ka tendenca për përshkallëzim

Elfije Boletini
Pacientja që u infektua me ethet e minjve është nga Deçani, gjendja e saj është stabile dhe po trajtohet në Klinikën Infektive

Pacientja që u infektua me ethet e minjve është nga Deçani, gjendja e saj është stabile dhe po trajtohet në Klinikën Infektive

Elfije Boletini
Situata me meningjit, mbi 80 persona të spitalizuar gjatë këtij viti  

Situata me meningjit, mbi 80 persona të spitalizuar gjatë këtij viti  

Shëndetësi
Katër persona dyshohet se u helmuan, AUV mbyll restorantin e ushqimeve të shpejta në Lipjan

Katër persona dyshohet se u helmuan, AUV mbyll restorantin e ushqimeve të shpejta në Lipjan

Kosovë
Aktualisht 88 pacientë janë të hospitalizuar nga COVID-19, dy në mjekim intensiv me oksigjeno-terapi

Aktualisht 88 pacientë janë të hospitalizuar nga COVID-19, dy në mjekim intensiv me oksigjeno-terapi

Shëndetësi
Nëntë pacientë të shtruar në Klinikën Infektive, dy prej tyre në gjendje më të rëndë

Nëntë pacientë të shtruar në Klinikën Infektive, dy prej tyre në gjendje më të rëndë

Elfije Boletini
Dyshimet për Linë e Majmunit, mostra e 69–vjeçarit rezulton negativ

Dyshimet për Linë e Majmunit, mostra e 69–vjeçarit rezulton negativ

Shëndetësi
Pesë raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Pesë raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Shëndetësi
Lija e Majmunit, Vishaj: Klinika Infektive është përgatitur, nuk përhapet me shpejtësinë e COVID-it

Lija e Majmunit, Vishaj: Klinika Infektive është përgatitur, nuk përhapet me shpejtësinë e COVID-it

Shëndetësi
Kosova ende nuk ka regjistruar raste të hepatitit të panjohur që po prekë fëmijët – infektologu Ramadani tregon për simptomat dhe pasojat e kësaj sëmundjeje

Kosova ende nuk ka regjistruar raste të hepatitit të panjohur që po prekë fëmijët – infektologu Ramadani tregon për simptomat dhe pasojat e kësaj sëmundjeje

Donjeta Zeqiraj
Për herë të parë Klinika Infektive nuk ka pacient me COVID-19 që nga fillimi i pandemisë

Për herë të parë Klinika Infektive nuk ka pacient me COVID-19 që nga fillimi i pandemisë

Shëndetësi
Asnjë pacientë me COVID-19 në klinikën e mjekimit intensiv

Asnjë pacientë me COVID-19 në klinikën e mjekimit intensiv

Shëndetësi
ShSKUK: Mbi 100 pacientë të prekur me COVID-19 po trajtohen me oksigjenoterapi, ndërsa 13 janë në mjekim intensiv

ShSKUK: Mbi 100 pacientë të prekur me COVID-19 po trajtohen me oksigjenoterapi, ndërsa 13 janë në mjekim intensiv

Kosovë
Në Klinikën Gjinekologjike po trajtohen 11 gra shtatzëna të prekura me COVID-19

Në Klinikën Gjinekologjike po trajtohen 11 gra shtatzëna të prekura me COVID-19

Kosovë
Nga një muaj paraburgim për dy personat në Prizren, zhvarrosën kufomën që ia dorëzuan gabimisht familjarëve

Nga një muaj paraburgim për dy personat në Prizren, zhvarrosën kufomën që ia dorëzuan gabimisht familjarëve

Drejtësi