LAJMI I FUNDIT:

Shpërthimi në një hotel në Kubë – rritet numri i viktimave

Shpërthimi në një hotel në Kubë – rritet numri i viktimave

Numri i të vdekurve në hotelin “Saratoga” pas një shpërthimi të gazit në kryeqytetin kubanez, Havana, ka shkuar në 26.

Shpërthimi ka dëmtuar rëndë edhe dy ndërtesa banimi ndërsa zjarri ka prekur paksa edhe 17 ndërtesa të tjera.

Rrënojat ranë mbi këmbësorët në një zonë ku po lëvizin shumë njerëz. Autoritetet lokale thanë se 50 të rritur dhe 14 fëmijë u plagosën ndërsa katër fëmijë ishin në mesin e të vdekurve.

Autoritetet dhe mediat lokale thanë se shpëtimtarët po përpiqeshin të arrinin në bodrum me shpresën për të gjetur më shumë të mbijetuar, raportoi reuters.

Hoteli ishte i mbyllur në momentin e aksidentit dhe në ndërtesë ndodheshin vetëm punëtorët.

Autoritetet njoftuan përmes rrjeteve sociale se numri i të vdekurve në aksidentin e së premtes ka shkuar në 26. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Tentoi të hap derën e aeroplanit gjatë fluturimit, pasagjeren e lidhin për ulëse me shirit ngjitës - aviacioni federal amerikan e padit

Tentoi të hap derën e aeroplanit gjatë fluturimit, pasagjeren e lidhin për ulëse me shirit ngjitës - aviacioni federal amerikan e padit

Amerika
Ukraina

Ukraina "përgatit terrenin" për sulme në Krime pas mbërritjes së aeroplanëve luftarakë F-16

Evropa
Ushtari rus rrëfen për humbjet e mëdha që i kanë pësuar në Kharkiv: Ishim 100 në regjimentin tim, sot jemi 12

Ushtari rus rrëfen për humbjet e mëdha që i kanë pësuar në Kharkiv: Ishim 100 në regjimentin tim, sot jemi 12

Evropa
E kishte nxjerrë për shëtitje në oborrin e Shtëpisë së Bardhë, qeni i presidentit amerikan kafshon një agjent të Shërbimit Sekret

E kishte nxjerrë për shëtitje në oborrin e Shtëpisë së Bardhë, qeni i presidentit amerikan kafshon një agjent të Shërbimit Sekret

Amerika
Shpërthim i madh në qytetin rus

Shpërthim i madh në qytetin rus

Evropa
Roja bregdetare greke ‘përgjegjëse’ për vdekjen e dhjetëra emigrantëve, i hodhi qëllimshëm në det - ua shponte varkat

Roja bregdetare greke ‘përgjegjëse’ për vdekjen e dhjetëra emigrantëve, i hodhi qëllimshëm në det - ua shponte varkat

Greqia
Kalo në kategori