Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti në mes lotëve ka folur për Astrit Deharin i cili vdiq ditë më parë .

Ahmeti në ceremoninë e varrimit për Astrit Deharin që po mbahet në fshatin Zllatar, tha se jemi të pikëlluar që e humbëm por të gëzuar që e patëm.

“Astriti na tregoi se si punohet me vetëmohim, me ideale me përkushtim. Shumë pak prej jush e dini që Astriti ishte ndër njerëzit kryesor që punoj me përkushtim për sistemin shëndetësor në Komunën e Prishtinës. Nuk e keni parë nëpër intervista, por e keni parë duke punuar pa u ankuar e pa zë”, ka thënë Ahmeti.

Ai ka shtuar se duhet të ndjekim idealin e tij për një Kosovë të pavarur, të zhvilluar, për një Kosovë që punon drejt vetëvendosjes për bashkim kombëtar.

“Astrit fli i qetë nuk do të ndalemi deri sa ta qojmë drejtësinë deri në fund”, u shpreh Ahmeti./Telegrafi/

14958866_10208982988945787_326702104_n

14962450_10208982989025789_1662611848_n

14997011_10208982988985788_1795216681_n

15033583_10208982988905786_777328904_n

Të gjitha lajmet rreth Astrit Deharit dhe vdekjes së tij tragjike Të gjitha lajmet rreth Astrit Deharit dhe vdekjes së tij tragjike