LAJMI I FUNDIT:

Shoferi me xhamin e përparmë të mbuluar nga bora u ndalua nga policia në Oksford – jo pa pasoja

Shoferi me xhamin e përparmë të mbuluar nga bora u ndalua nga policia në Oksford – jo pa pasoja

Një shofer u ndalua nga policia pasi makina e mbuluar me borë u pikas me vetëm një zonë të vogël xhami të pastruar.

Reklama

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, vetura Citroen C4 u pa nga policia duke u larguar nga Dawson Street, Oxford, dhe duke vozitur për një distancë të shkurtër përpara se të ndalohej në St Clement’s Street të dielën.

Policia tha se shoferi mori një tiketë gjobe për vozitje “pa kujdesin dhe vëmendjen e duhur”, duke këshilluar shoferët që “mos të bëjnë të njëjtin gabim si ky shofer”.

Sipas Kodit të Autostradave, shoferët duhet të sigurohen që xhami i përparmë të jetë i pastër përpara se të ngasin. /Telegrafi/

Në trend Auto

Më shumë
Cybertrucku

Cybertrucku "fluturon" pasi niset nga pika 0 derisa priste në trafik

Auto
“Koleksioni i bardhë”, shiten 60 vetura Porsche që sipas ekspertëve secila mund ta ketë vlerën e një milion dollarëve

“Koleksioni i bardhë”, shiten 60 vetura Porsche që sipas ekspertëve secila mund ta ketë vlerën e një milion dollarëve

Auto
Pamjet e fundit të shpërndara në internet na tregojnë brendësinë e kamionçinës Cybertruck

Pamjet e fundit të shpërndara në internet na tregojnë brendësinë e kamionçinës Cybertruck

Auto
Tesla me një veçori të re softueri që do të jetë e dobishme në rast se pësoni ndonjë aksident

Tesla me një veçori të re softueri që do të jetë e dobishme në rast se pësoni ndonjë aksident

Auto
Italiani voziti një kamion në dy rrota dhe vendosi një rekord Guinness

Italiani voziti një kamion në dy rrota dhe vendosi një rekord Guinness

Auto
Falë kërkesës në tregun japonez, shitjet globale të Toyota-s rriten me 9 për qind

Falë kërkesës në tregun japonez, shitjet globale të Toyota-s rriten me 9 për qind

Auto
Kalo në kategori