Një nuse nga Teksasi që fluturoi për në Havai për dasmën e ëndrrave dhe muajin e mjaltit në fillim të këtij muaji, ka mbetur e paralizuar pas një aksidenti të çuditshëm, ndërsa po bënte surfing.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, Nikki Lewis, 36 vjeçe, është në një spital në Honolulu, e paaftë për të ecur dhe duke u mbështetur në kujdesin e burrit të saj të ri Will.

Më 12 shtator, nëna e dy fëmijëve nga Prosper, Teksasi, ishte duke bërë surfing në Maui me shokët kur një valë mashtruese përplasi kokën e saj në rërë dhe e theu qafën e saj në dy vende.

Ajo dhe Will, i cili ka një djalë të tij, u martuan katër ditë më parë dhe ata kishin vendosur të qëndronin në Hawaii për të filluar muajin e mjaltit dhe të kalonin kohë me miqtë dhe familjen.

Tani, ata janë duke kërkuar donacione për të ndihmuar të paguajnë për kujdesin e saj.

Që nga aksidenti, ajo ka qenë në gjendje të rifitojë forcën e mjaftueshme për t’u ulur, për të ushqyer veten dhe për të folur.

Megjithatë, mbetet e paqartë nëse ajo do të ecë përsëri, edhe pse familja e saj shpreson. /Telegrafi/