0Shares

Dje gjatë ditës, është thënë se HTC do të mbajë një ngjarje mediale më 19 shkurt, ose një javë para Kongresit Botëror Mobil, në të cilin pritet të bëhet lansimi i modelit të ri të telefonit të kompanisë, HTC M7.

Mirëpo, tani sipas HTCSource thuhet se HTC do të fillojë me shitjen e modelit të ri të telefonit prej 8 marsit 2013, dhe kjo datë me sa duket do të vlejë për kontinentin evropian fillimisht, për tu pasuar edhe me vendet tjera, duke përfshirë SHBA-të.

Sipas njoftimeve të deritashme, HTC M7 vjen me ekran të ndjeshëm në prekje me 4.7 inç, ndërfaqen full HD me 1920 x 1080 piksel, si dhe Android Jelly Bean dhe procesorin quad core 1.7GHz Qualcomm Snapdragon S4 Pro. / Telegrafi /

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)