Një video shokuese e një shoferi që po tentonte të parkojë veturën e tij është bërë virale në mediet sociale – dhe është edhe më qesharake kur sheh madhësinë e makinës.

Shoferi i Citroen AMI është mbrapa timonit të një prej makinave më të vogla në rrugë, por megjithatë bën më shumë se pesë manovra të ndryshme pa sukses, transmeton Telegrafi.

Ai fillimisht tenton të parkojë paralelisht, por nuk arrin të rreshtojë makinën e tij me automjetin përpara. Pastaj provoi edhe disa manovra të tjera.

Personi mbrapa kamerës @Lnzlpd ngarkoi videon në Twitter dhe disa përdorues nuk mund ta besonin se si shoferi kishte kaluar testin e vozitjes.

Reklama

“Do të shkoja poshtë dhe do t’ia merrja makinën”, shkroi njëri.

Megjithatë një tjetër shtoi se nuk është lehtë të parkosh një veturë elektrike. /Telegrafi/

Reklama