LAJMI I FUNDIT:

Sheshelin e dhunuan në burg dhe e quajtën balerinë

Sheshelin e dhunuan në burg dhe e quajtën balerinë

Gazetari i Frankfurter Allgemeine Zeitung, Michael Martens, para një kohe kishte marrë guximin që t’i drejtohej Vojisllav Sheshel pyetjen të cilën me vite askush nuk ka guxuar t’ia bëjë.

Reklama

Ai e ka pyetur se nga e ka marrë shkurtesën “Balerina”, të cilën ia kishin vendosur derisa po vuante burgun 8-vjeçar në Zenicë, në vitin 1984.

Ish-bashkëpunëtori politik i Sheshelit, Dragomir Olujiq kishte këshilluar gazetarin që të mos ua bëjë këtë pyetje, pasi atë Sheshel e ka marrë në burg ku edhe e kishin dhunuar.

Duke dëgjuar pyetjen, Sheshel ka mbetur plotësisht i qetë.

Olujiq thotë se Sheshel pas daljes nga burgu ishte njeri krejtësisht tjetër, transmetojnë mediat kroate. /kp/

Në trend Botë

Më shumë
Inteligjenca britanike: Rusët u mundën në Bakhmut, janë të zhgënjyer - flasin për humbje të mëdha

Inteligjenca britanike: Rusët u mundën në Bakhmut, janë të zhgënjyer - flasin për humbje të mëdha

Evropa
Ishin strehuar në istikame duke menduar se nuk do t’i shohin, momenti kur droni kamikaz ukrainas godet ushtarët rusë

Ishin strehuar në istikame duke menduar se nuk do t’i shohin, momenti kur droni kamikaz ukrainas godet ushtarët rusë

Evropa
Kthimi i tij në punë do të kushtonte mbi 500 milionë dollarë – ja çfarë ka mbetur nga aeroplani më i madh në botë, i shkatërruar në Ukrainë

Kthimi i tij në punë do të kushtonte mbi 500 milionë dollarë – ja çfarë ka mbetur nga aeroplani më i madh në botë, i shkatërruar në Ukrainë

Botë
Pjesëtarët e grupit mercenar rus Wagner janë rikthyer në shtëpi nga fushëbeteja për të vrarë sërish

Pjesëtarët e grupit mercenar rus Wagner janë rikthyer në shtëpi nga fushëbeteja për të vrarë sërish

Evropa
Nga stuhia e fortë nuk arritën të zbresin në Beograd, piloti urdhërohet të niset për në Prishtinë – pasagjerët serbë nuk e lejuan

Nga stuhia e fortë nuk arritën të zbresin në Beograd, piloti urdhërohet të niset për në Prishtinë – pasagjerët serbë nuk e lejuan

Serbia
Ish-komandanti i NATO-s: Nëse admirali rus Sokolov është i vdekur, është oficeri më i lartë i marinës ruse i vrarë në luftime që nga Lufta e Dytë Botërore

Ish-komandanti i NATO-s: Nëse admirali rus Sokolov është i vdekur, është oficeri më i lartë i marinës ruse i vrarë në luftime që nga Lufta e Dytë Botërore

Evropa
Kalo në kategori