LAJMI I FUNDIT:

Sheiku i Katarit “shtrëngon duart” me një zyrtar të FIFA-s, por jo edhe me një refere – publikohen pamjet e këtij momenti

Sheiku i Katarit “shtrëngon duart” me një zyrtar të FIFA-s, por jo edhe me një refere – publikohen pamjet e këtij momenti

Një anëtar i familjes mbretërore të Katarit, ka refuzuar të shtrëngojë dorën me një zyrtare gjatë ceremonisë së ndarjes së çmimit të FIFA Club World Cup.

Reklama

Sheiku Joaan bin Hamad Al Thani u filmua duke bashkuar grushtat me një zyrtar, pas fitores së Bayern Munich kundër Tigres UANL në finalen e Club World Cup, që është mbajtur mbrëmë në Katar, transmeton Telegrafi.

E kur një refere e identifikuar si Edina Alves Batista dhe Neuza Back iu afruan, sheiku u duk sikur po i injoron – ku më pas kjo grua udhëzohet që të ecë para anëtarit të familjes mbretërore.

Çështja e mosdhënies së dorës një femre të huaj me Islam ndalohet dhe çfarëdo kontakti tjetër fizik.

Sheiku Joaan i cili ia dorëzoi çmimin presidentit të FIFA-s, Gianni Infantino – është vëllai më i ri i Sheikut të Katarit, Tamim bin Hamad Al Thani. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Ish-komandanti i NATO-s: Nëse admirali rus Sokolov është i vdekur, është oficeri më i lartë i marinës ruse i vrarë në luftime që nga Lufta e Dytë Botërore

Ish-komandanti i NATO-s: Nëse admirali rus Sokolov është i vdekur, është oficeri më i lartë i marinës ruse i vrarë në luftime që nga Lufta e Dytë Botërore

Evropa
Një ditë pas sulmit terrorist ndaj Policisë së Kosovës, Vuçiq i 'jep llogari' ambasadorit rus Bocan-Kharchenko

Një ditë pas sulmit terrorist ndaj Policisë së Kosovës, Vuçiq i 'jep llogari' ambasadorit rus Bocan-Kharchenko

Serbia
Kthimi i tij në punë do të kushtonte mbi 500 milionë dollarë – ja çfarë ka mbetur nga aeroplani më i madh në botë, i shkatërruar në Ukrainë

Kthimi i tij në punë do të kushtonte mbi 500 milionë dollarë – ja çfarë ka mbetur nga aeroplani më i madh në botë, i shkatërruar në Ukrainë

Botë
Ukraina pretendon se ka vrarë komandantin e flotës ruse të Detit të Zi

Ukraina pretendon se ka vrarë komandantin e flotës ruse të Detit të Zi

Evropa
Vrasja e policit në veri, avokati serb Stojkoviq: Sulmi nuk do të ishte i mundur pa mbështetjen e Aleksandar Vuçiqit dhe BIA-s për FSB-në ruse

Vrasja e policit në veri, avokati serb Stojkoviq: Sulmi nuk do të ishte i mundur pa mbështetjen e Aleksandar Vuçiqit dhe BIA-s për FSB-në ruse

Serbia
Qindra kafka kafshësh nga Afrika u kapën në aeroportin e Parisit – vlerësohet se pas drogës dhe armëve, është njëri nga bizneset më fitimprurëse në botë

Qindra kafka kafshësh nga Afrika u kapën në aeroportin e Parisit – vlerësohet se pas drogës dhe armëve, është njëri nga bizneset më fitimprurëse në botë

Botë
Kalo në kategori