LAJMI I FUNDIT:

SHBA-ja i reagon Macronit: Nuk do të dërgojmë ushtarë për të luftuar në Ukrainë

SHBA-ja i reagon Macronit: Nuk do të dërgojmë ushtarë për të luftuar në Ukrainë

Gjatë gjithë ditës, kemi dëgjuar zyrtarë nga e gjithë bota të reagojnë ndaj sugjerimit të Francës se nuk duhet të përjashtohet opsioni për të dërguar trupa në Ukrainë.

Tani, Shtëpia e Bardhë ka komentuar deklaratën e presidentit francez, Emmanuel Macron duke thënë se SHBA-ja nuk do të dërgojë trupa për të luftuar kundër rusëve, raporton skynews.


Reagimet e NATO-s, Gjermanisë, Britanisë,... - pas deklaratës së Macron për “mundësinë e vendosjes së trupave në Ukrainë”
Lexo po ashtu Reagimet e NATO-s, Gjermanisë, Britanisë,... - pas deklaratës së Macron për “mundësinë e vendosjes së trupave në Ukrainë”

“Presidenti Joe Biden ka qenë i qartë se SHBA nuk do të dërgojë trupa për të luftuar në Ukrainë”, tha zëdhënësja e Këshillit të Sigurisë Kombëtare, Adrienne Watson.

Komentet erdhën pasi presidenti amerikan u takua me zyrtarë e shtetit për të diskutuar çështjet e financimit, duke përfshirë ndihmën për Kievin.

E thotë Macron: Mund të ketë dërgim të trupave perëndimore në Ukrainë
Lexo po ashtu E thotë Macron: Mund të ketë dërgim të trupave perëndimore në Ukrainë

Një mori vendesh të tjera, duke përfshirë Britaninë e Madhe, Italinë, Gjermaninë dhe Poloninë, kanë thënë gjithashtu se nuk e kanë në plan të dërgojnë trupa tokësore në shtetin ukrainas.

Ky i fundit ka mbi dy vite që po lufton kundër rusëve, të cilët nisën pushtimin e pajustifikuar gjatë vitit 2022. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Reagimi me një fjalë i ministrit izraelit – detaje dhe pamje, minutë pas minute, rreth ‘hakmarrjes’ së Izraelit ndaj Iranit

Reagimi me një fjalë i ministrit izraelit – detaje dhe pamje, minutë pas minute, rreth ‘hakmarrjes’ së Izraelit ndaj Iranit

Botë
Izraeli e njoftoi në minutën e fundit SHBA-në për sulmin ndaj Iranit

Izraeli e njoftoi në minutën e fundit SHBA-në për sulmin ndaj Iranit

Azia

"Iranianët janë shumë të frikësuar"

Botë
Ai e shëtiste me veturën e shtrenjtë një të pastrehë meksikan - nuk e kishte ëndërruar që videot e tij do të ishin shkaktar i një bashkimi familjar

Ai e shëtiste me veturën e shtrenjtë një të pastrehë meksikan - nuk e kishte ëndërruar që videot e tij do të ishin shkaktar i një bashkimi familjar

Amerika Latine
Një fshat i vogël është bërë i famshëm në Itali: Atje dielli nuk bie kurrë, por vendasit kanë një ide gjeniale

Një fshat i vogël është bërë i famshëm në Itali: Atje dielli nuk bie kurrë, por vendasit kanë një ide gjeniale

Evropa
Sulmi izraelit, iranianët pretendojnë se “shpërthimet ishin si fishekzjarre

Sulmi izraelit, iranianët pretendojnë se “shpërthimet ishin si fishekzjarre"

Botë
Kalo në kategori