Gratë që mbështesin gratë (Women Supporting Women Challenge) ka bërë bujë në Instagram dhe është marrë përsipër nga disa nga emrat më të mëdhenj.

Reklama

Sfida konsiston në gratë që postojnë një fotografi të zezë dhe të bardhë të vetes ndërsa përdorin #womensupportingwomen.

Ju gjithashtu duhet të etiketoni aq mikesha sa dëshironi, të cilat pastaj do të marrin pjesë në sfidë.

Ideja e sfidës është të ndërtojmë besimin e grave dhe të mbështesim njëra-tjetrën në internet.

Kush u bashku në sfidë?

Një numër i madh i grave të famshme janë bashkuar, duke nisur nga Kerry Washington, Eva Longoria dhe Ciara.

Reklama

Hilary Duff, Eniko Hart dhe Zoe Saldana gjithashtu morën pjesë në sfidën në Instagram duke postuar një fotografi bardh e zi të tyre.

Reklama

View this post on Instagram

Challenge accepted @riawna and @lele_sadoughi ♥️

A post shared by Hilary Duff (@hilaryduff) on Jul 26, 2020 at 3:42pm PDT

/Telegrafi/