LAJMI I FUNDIT:

Sërish sulm brenda territorit të Rusisë, të paktën dy të vdekur në Belgorod

Sërish sulm brenda territorit të Rusisë, të paktën dy të vdekur në Belgorod

Të paktën dy persona janë vrarë dhe dy janë plagosur sot nga bombardimi i rajonit rus Belgorod, i cili kufizohet me Ukrainën, njoftuan autoritetet lokale.

Reklama

Kjo zonë ka qenë objektiv i sulmeve të përsëritura ditët e fundit.

Një grua u vra në qytetin Nova Tavolyanka dhe një në fshatin e afërt Bezludovka, në rrethin Chebekino, njoftoi guvernatori i Belgorodit në Telegram.

Qindra banorë të kësaj zone u evakuuan në Belgorod, kryeqyteti i zonës me të njëjtin emër.

Ndërkohë, shefi i mercenarëve rus të Wagnerit, Yevgeny Prigozhin ka deklaruar se mund t’i dërgojë kuftëtarët që drejton drejt atij rajonit.

Ndryshe, kohët e fundit disa rusë kanë filluar sabotazhe brenda territorit të Rusisë, si shenjë pakënaqësie me pushtimin në Ukrainë. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Republikanët refuzojnë kërkesën e Zelenskyt për t’iu adresuar Kongresit amerikan

Republikanët refuzojnë kërkesën e Zelenskyt për t’iu adresuar Kongresit amerikan

Amerika
Gjenerali i lartë amerikan tregon sesa për qind të territorit të pushtuar e ka rikthyer Ukraina

Gjenerali i lartë amerikan tregon sesa për qind të territorit të pushtuar e ka rikthyer Ukraina

Evropa
Zelensky në Shtëpinë e Bardhë - pesë gjërat që Ukraina pritet të kërkojë nga SHBA

Zelensky në Shtëpinë e Bardhë - pesë gjërat që Ukraina pritet të kërkojë nga SHBA

Botë
Shpëtohet në Kabul gruaja që për 25 vite u mbajt e mbyllur në dhomën e errët

Shpëtohet në Kabul gruaja që për 25 vite u mbajt e mbyllur në dhomën e errët

Azia
Ukraina dhe Polonia arrijnë marrëveshje për politikën e eksportit të mallrave

Ukraina dhe Polonia arrijnë marrëveshje për politikën e eksportit të mallrave

Evropa
Inteligjenca ukrainase: Kemi sulmuar bazën ajrore të rusëve në Krime, dëmet janë të mëdha

Inteligjenca ukrainase: Kemi sulmuar bazën ajrore të rusëve në Krime, dëmet janë të mëdha

Evropa
Kalo në kategori