LAJMI I FUNDIT:

Sanksionohen 160 shoferë në Shkup

Sanksionohen 160 shoferë në Shkup

Në territorin e qytetit të Shkupit gjatë ditës së djeshme janë shqiptuar gjithsej 160 gjoba, nga të cilat 13 sanksione për drejtim mjeti pa patentë shofer, 10 masa për parakalim të kundërligjshëm, 8 sanksione për kalim të sinjalit të mbyllur (semafor të kuq), shtatë masa për ngarje nën ndikimin e alkoolit.

Reklama

Pesë gjoba janë shqiptuar për përdorimin e celularit gjatë drejtimit të automjetit, katër sanksione për vendosjen e filmave të pacertifikuar (xhama të lyer), katër masa për mospërdorim të rripit të sigurimit.

Vazhdojnë kontrollet e aksionit të intensifikuar, njoftoi MPB-ja dhe u bëri thirrje qytetarëve që të respektojnë rregullat dhe rregulloret e qarkullimit rrugor për rrugë më të sigurta. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Hovenier: SHBA-ja i ka dy kërkesa për Kosovën

Hovenier: SHBA-ja i ka dy kërkesa për Kosovën

Komunat
Hovenier: Anulimi i pjesëmarrjes në

Hovenier: Anulimi i pjesëmarrjes në "Defender 23", pasoja e parë për Kosovën

Lajme
“Po ia rrëzon Kosovës aleancat me botën demokratike”, Haradinaj: Kurti të japë dorëheqje menjëherë

“Po ia rrëzon Kosovës aleancat me botën demokratike”, Haradinaj: Kurti të japë dorëheqje menjëherë

Lajme
Janjiq: Serbia duhet ta ndalojë në Kosovë lojën e trashëguar nga periudha e Millosheviqit

Janjiq: Serbia duhet ta ndalojë në Kosovë lojën e trashëguar nga periudha e Millosheviqit

Lajme
Hovenier: SHBA-ja nuk ka shumë entuziazëm për të reaguar ndaj disa prej interesave të Kosovës

Hovenier: SHBA-ja nuk ka shumë entuziazëm për të reaguar ndaj disa prej interesave të Kosovës

Lajme
Reagon LDK: Moskoordinimi i Kurtit me aleatët, i rrezikshëm e me pasoja afatgjata për Kosovën

Reagon LDK: Moskoordinimi i Kurtit me aleatët, i rrezikshëm e me pasoja afatgjata për Kosovën

Lajme
Kalo në kategori