LAJMI I FUNDIT:

Samsung shfaq konceptin e një tjetër lloj telefoni të palosshëm

Samsung shfaq konceptin e një tjetër lloj telefoni të palosshëm

Samsung mund të jetë duke punuar në një lloj tjetër të telefonit të palosshëm pas Galaxy Fold. 

Reklama

Tashmë kishte thashetheme se kompania po planifikonte një telefon që shpaloset vertikalisht në vend të horizontales, duke e bërë atë më të ngjashëm me telefonat e ditëve të kaluara. 

Tani, Samsung, ka ndarë një video që tregon një formë të re faktori, megjithëse nuk ka asnjë indikacion se kjo do të jetë një pajisje reale, në një kohë së shpejti.

Videoja e shkurtër, e postuar në YouTube, tregon që telefoni paloset vertikalisht në gjysmë – dhe mënyrat se si UI do t’i përshtatet tranzicionit.

Megjithatë, Samsung nuk ndau më shumë detaje rreth këtij dizajni. Sidoqoftë, Samsung mund të mos jetë kompania e vetme që punon në telefon me këtë formë. 

Motorola po organizon një ngjarje në 13 nëntor dhe besohet se kompania mund të zbulojë telefonin e saj të palosshëm nën emrin Razr, i cili do të adoptojë një stil të ngjashëm të dizajnit. 

Pajisjet e palosshme dhe me ekran të dyfishtë janë ende në fazat e tyre të hershme, dhe kompanitë janë ende duke eksploruar mënyrën më të mirë për të përdorur teknologjinë.  /Telegrafi/


Në trend Teknologji

Më shumë
Një kod i thjeshtë mund t’ju tregojë nëse telefoni juaj është duke u përgjuar

Një kod i thjeshtë mund t’ju tregojë nëse telefoni juaj është duke u përgjuar

Teknologji
Galaxy Z Fold 5 dhe Z Flip5 në Amerikën e Veriut mund të dal në treg në muajin gusht

Galaxy Z Fold 5 dhe Z Flip5 në Amerikën e Veriut mund të dal në treg në muajin gusht

Teknologji
Senatori amerikan prezanton një projekt-ligj që synon mangësitë e inteligjencës artificiale

Senatori amerikan prezanton një projekt-ligj që synon mangësitë e inteligjencës artificiale

Teknologji
Rrjedhjet e informatave shfaqin pamjet e Huawei Mate 50

Rrjedhjet e informatave shfaqin pamjet e Huawei Mate 50

Teknologji
Pixel Watch mund të fiket vetvetiu për t'u mbrojtur nga nxehtësia

Pixel Watch mund të fiket vetvetiu për t'u mbrojtur nga nxehtësia

Teknologji
Google ka penalizuar gjuhën shqipe nga platformat Google Ads dhe Adsense, iniciuesi i peticionit tregon se çka po humbin bizneset dhe mediat në trevat shqiptare

Google ka penalizuar gjuhën shqipe nga platformat Google Ads dhe Adsense, iniciuesi i peticionit tregon se çka po humbin bizneset dhe mediat në trevat shqiptare

Muhamet Hajrullahu
Kalo në kategori