Sampdoria e mposht Romën në Olimpico (Video)

Zapata e Dzeko (Foto: Getty Images)

Roma ka pësuar humbje prej 0-1 nga Samdoria, para tifozëve në Stadio Olimpico në kryeqytetin italian.

Skuadra mysafire pati raste të mira në pjesën e parë me anë të Gianluca Caprari, Edgar Barreto e Duvan Zapata.

(Foto: Getty Images)

Ndërkohë, goli i Konstantinos Manolas u anulua për pozitë jashtë loje. Më pas, Bartosz Bereszynski e preku topin me dorë në zonë dhe arbitri akordoi penalti.

Alessandro Florenzi e mori përgjegjësinë që të godiste nga pika e bardhë, mirëpo Emiliano Viviano e mbrojti njëmbëdhjetëmetërshin dhe skuadrat shkuan në pushim pa gola.

Në pjesën e dytë, Cengiz Under dhe Lorenzo Pellegrini kanë mundur të shënojnë për epërsinë e nikoqirëve, por Viviano ishte përsëri në vend.

Në minutën e 80-të, Nicola Murru e dërgoi topin në zonë, ndërsa Duvan Zapata nuk e pati të vështirë ta fuste topin në rrjetën e zbrazët për epërsinë e mysafirëve.

Pas javës së 22-të, Roma është e pesta në tabelë me 41 pikë, nga 12 fitore, pesë barazime dhe pesë humbje. Giallorossët janë tri pikë prapa Interit që mban vendin e katërt.

Sampdoria ndodhet një vend më poshtë me katër pikë më pak se skuadra kryeqytetase, nga 11 fitore, katër barazime dhe pesë humbje.

Në xhiron e ardhshme, Roma udhëton te Hellas Verona, kurse Sampdoria është nikoqir i Torinos. /Telegrafi/

Wayne Rooney punësohet aty ku askush nuk e priste, pas shkarkimit nga Birminghami

Chelsea kontakton trajnerin i cili ka bërë ‘revolucion’ në futboll me sistemin 2-7-2

Formacionet zyrtare: Bayern Munich – Real Madrid: Gjithçka gati për klasiken e futbollit evropian

'Selfie' me Xhakën i kushtoi shtrenjtë tifozit të vogël kosovar, babai i tij i tronditur: Një djalë 10-vjeçar nuk përbën rrezik për askënd

Kimmich shpjegon se si Real Madrid i kalon kundërshtarët e vështirë përkundër se nuk është favorit

Lajm tragjik për Ngannoun: Vdiq djali i tij 15 muajsh