LAJMI I FUNDIT:

Samiti i BE-së në Tiranë, policia i bën thirrje opozitës të organizojë protestë jashtë perimetrit të sigurisë

Samiti i BE-së në Tiranë, policia i bën thirrje opozitës të organizojë protestë jashtë perimetrit të sigurisë

Drejtori i Departamentit për Rendin dhe Sigurinë Publike Drejtues i Lartë Rebani Jaupi, tha se Policia e Shtetit u ka kthyer përgjigje drejtuesve të organizatorëve të protestës së paralajmëruar të opozitës në 6 dhjetor, ditën kur do të zhvillohet edhe Samiti BE-Ballkani Perëndimor.

Reklama

Ai ka thënë se Bulevardi Dëshmorët e Kombit është brenda perimetrit të sigurisë së samitit.

“Pjesa tjetër e bulevardit, sheshi Skënderbej dhe çdo ambient tjetër, është e drejtë e tyre për të bërë njoftimin dhe të na thonë se ku do ta bëjnë”, tha Jaupi.

Bulevardi Dëshmorët e Kombit është brenda perimetrit të sigurisë së samitit dhe policia nuk ka miratuar kërkesën e opozitës për të zhvilluar protestën aty, por Sali Berisha dhe Ilir Meta kanë konfirmuar se nuk kanë ndërmend të ndryshojnë vendin e mbledhjes.

Gjithashtu Jakupi ka bërë publike masat e marra nga policia për ditën e samitit. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Kurti flet në Zvicër për dialogun: Ne jemi në të drejtën tonë, duhet t’i përmbahemi kornizës pa marrë obligime të reja

Kurti flet në Zvicër për dialogun: Ne jemi në të drejtën tonë, duhet t’i përmbahemi kornizës pa marrë obligime të reja

Lajme
Duke çaluar futet në lokal, dalin pamjet e plagosjes së policit në Tiranë

Duke çaluar futet në lokal, dalin pamjet e plagosjes së policit në Tiranë

Lajme
Shkoi në gjendje të dehur në stacion policor në Prishtinë, gruaja

Shkoi në gjendje të dehur në stacion policor në Prishtinë, gruaja "rrahu" tre policë

Lajme
McGonigal pranon të gjitha akuzat e lidhura me Shqipërinë

McGonigal pranon të gjitha akuzat e lidhura me Shqipërinë

Lajme
Begaj: Prishtina të ndjekë sugjerimet e SHBA-ve për dialogun me Serbinë, nuk kemi nevojë për vetizolim

Begaj: Prishtina të ndjekë sugjerimet e SHBA-ve për dialogun me Serbinë, nuk kemi nevojë për vetizolim

Lajme
Shefi i EULEX-it: Shpërthimi në veri tregon se sa e paqëndrueshme është situata

Shefi i EULEX-it: Shpërthimi në veri tregon se sa e paqëndrueshme është situata

Lajme
Kalo në kategori