LAJMI I FUNDIT:

Salah thyen çdo rekord të Romës – Këta janë lojtarët më të shtrenjtë në histori të shitur nga romakët (Foto)

Salah thyen çdo rekord të Romës – Këta janë lojtarët më të shtrenjtë në histori të shitur nga romakët (Foto)

Roma nga shumë kush njihet si klub që nuk fiton shumë trofe, por që prodhon talentë të jashtëzakonshëm.

Reklama

Por shumë nga këta talentë largohen shpejt nga klub dhe Romës i mbetet të përfitojë nga ta.

Në vitet e fundit klubi nga kryeqyteti ka pasur lojtarë të jashtëzakonshëm.

Duke filluar nga mbrojtësit Marquinhos e Benatia që u fitua shumë nga ta e deri te Lamela e Salah që po largohet drejt Liverpoolit.

Salah pritet të jetë lojtari më i shtrenjtë në histori i shitur nga Roma dhe lojtari që i ka sjellë më shumë fitime klubit.

Në listë nuk gjendet Pjanic pasi u ble shtrenjtë nga Lyon./ Telegrafi/

10) Mirko Vucinic, (Roma – Juventus) – 15 milionë euro

9) Pablo Osvaldo, (Roma – Southampton)- 15 milionë euro

8) Gervinho, (Roma – Hebei Fortune) – 19 milionë euro

7) Andrea Bertolacci,(Roma – Milan) – 20 milionë euro

6) Walter Samuel, (Roma – Real Madrid) – 25 milionë euro

5) Romagnoli, (Roma – Milan)- 30 milionë euro

4) Marquinhos,(Roma – PSG) 31,4 milionë euro

3) Mehdi Benatia, (Roma – Bayern Monaco) 32 milionë euro

2) Erik Lamela, (Roma – Tottenham) –  35 milionë euro

1) Mohamed Salah, (Roma – Liverpool)  45 milionë euro

Në trend Sport

Më shumë
Policia e Kosovës nuk lejon shpalosjen e banerit nga tifozeria “Torcida” për ngjarjet ne veri

Policia e Kosovës nuk lejon shpalosjen e banerit nga tifozeria “Torcida” për ngjarjet ne veri

Super Liga
Tifozët e Crvena Zvezdës vajtojnë terroristin e tyre që u vra në Kosovë

Tifozët e Crvena Zvezdës vajtojnë terroristin e tyre që u vra në Kosovë

Ligat tjera
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Vedat Muriqi nuk ndalet as ndaj Rayo Vallecanos me gola, vazhdon formën impresive në kampionat

Vedat Muriqi nuk ndalet as ndaj Rayo Vallecanos me gola, vazhdon formën impresive në kampionat

La Liga
Vedat Muriqi ishte fantastik ndaj Rayo Vallecanos – statistikat e tij në këtë ndeshje që u shpall më i miri

Vedat Muriqi ishte fantastik ndaj Rayo Vallecanos – statistikat e tij në këtë ndeshje që u shpall më i miri

La Liga
Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

La Liga
Kalo në kategori