Mamadou Sakho dhe Christian Benteke festuan golat e këtij të fundit në fitoren e Crystal Palace ndaj Liverpoolit .

Francezi është momentalisht si huazim nga Liverpooli pasi disa mosmarrëveshjeve me trajnerin Jurgen Klopp.

Crystal Palace fitoi 2-1 dhe dy golat u shënuan nga Benteke .

Pas golit të parë belgu u afrua te Sakho ku festuan së bashku.

Edhe në fund të  takimit bënë të njëjtën gjë, ku edhe nervozizmi i fansave të Liverpoolit nuk ishte i vogël.

t

Të buzëqeshur u larguan nga Enfiel Road

“Kur Christian shënoi, nuk desha të festoj për respekt të klubit dhe fansave”.

“Por kur ai erdhi te unë, u ngrita dhe bëra atë që bëjë më shokët, shtrënguam duart”.

“Nuk ka asgjë pas kësaj. Vetëm dy shokë që luajnë në të njëjtën skuadër dhe kanë të njëjtin qëllim, të fitojnë tre pikë dhe të qëndrojmë në Ligën Premier”.

“Edhe nëse do të ishim duke humbur 2-0 dhe Christian do të shënonte do ta bëja përsëri nëse ai do të vinte tek unë”, ka thënë Sakho. /Telegrafi/