LAJMI I FUNDIT:

Sa kanë pasuri Osmani dhe Kurti? Dyshja deklaron pasurinë e tyre në Agjencinë për Parandalimin e Korrupsionit

Sa kanë pasuri Osmani dhe Kurti? Dyshja deklaron pasurinë e tyre në Agjencinë për Parandalimin e Korrupsionit

Dy udhëheqësit e shtetit, presidentja Vjosa Osmani dhe kryeministri Albin Kurti kanë deklaruar pasurinë e tyre në Agjencinë për Parandalimin e Korrupsionit.

Te pasuria e paluajtshme, Osmani ka deklaruar se gëzon disa prona të cilat janë në pronësi të presidentes dhe bashkëshortit të tij, ata gëzojnë një banesë, garazh, shtëpi, tokë, transmeton Telegrafi.

Osmani po ashtu ka të deklaruar edhe një veturë, vlera e të cilës arrin 10 mijë euro.

Presidentja ka deklaruar edhe paratë që i ka në institucione financiare.  Ajo ka para të gatshme në disa banka, shuma e tyre mbi 1 mijë euro.

Deklarimin e plotë të pasurisë së presidentes, mund ta gjeni duke klikuar KËTU.

Pasurinë e ka deklaruar edhe kryeministri i vendit, Albin Kurti.

Kurti ka deklaruar se ka një banesë, vlera e të cilës arrin 400 mijë euro.

Kryeministri i vendit, ka bërë të ditur se ka  1 mijë e 500 euro të gatshme në institucione financiare. Gjithashtu, Kurti ka deklaruar se edhe bashkëshortja e tij ka 2.500 euro në një bankë.

Pasurinë e deklaruar nga kryeministri Kurti mund ta gjeni KËTU.

Edhe zyrtarët tjerë tashmë kanë deklaruar pasurinë e tyre në këtë agjencion./Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Draft-statuti i Asociacionit, Joseph tregon pikën e mospajtimit me Kurtin

Draft-statuti i Asociacionit, Joseph tregon pikën e mospajtimit me Kurtin

Politikë
Rrëfimi i Demir Limës për Ukshin Hotin: Para se të dilte nga burgu i hoqi flokët vetëm që të solidarizohej me ne

Rrëfimi i Demir Limës për Ukshin Hotin: Para se të dilte nga burgu i hoqi flokët vetëm që të solidarizohej me ne

Lajme
Bislimi pas takimit me Lajçakun: Serbia në vazhdimësi e ka shkelur marrëveshjen në shumicën e neneve të saj

Bislimi pas takimit me Lajçakun: Serbia në vazhdimësi e ka shkelur marrëveshjen në shumicën e neneve të saj

Politikë
Shqipëria dhe Kosova bashkohen në 'Rotary International': Një ditë e rëndësishme për shqiptarët

Shqipëria dhe Kosova bashkohen në 'Rotary International': Një ditë e rëndësishme për shqiptarët

Lajme
Gërvalla: Sejdiu e ktheu LDK-në në degë të PDK-së, degradimi total ndodhi me Mustafën

Gërvalla: Sejdiu e ktheu LDK-në në degë të PDK-së, degradimi total ndodhi me Mustafën

Lajme
Arjeta Puca, sipërmarrësja që prodhoi makinën e parë të blinduar ushtarake në Shqipëri

Arjeta Puca, sipërmarrësja që prodhoi makinën e parë të blinduar ushtarake në Shqipëri

Lajme
Kalo në kategori