LAJMI I FUNDIT:

Ruzhin: Nuk duhet të shqetësohemi për situatën në Kosovë, jemi anëtare e NATO-s

Ruzhin: Nuk duhet të shqetësohemi për situatën në Kosovë, jemi anëtare e NATO-s

Nuk duhet të shqetësohemi për situatën në Kosovë, kështu beson ish-ambasadori i NATO-s në vend dhe profesori universitar Nano Ruzhin në një prononcim për televizionin Kanal 5, transmeton Telegrafi.

Reklama

Kjo vjen pas ngjarjeve në vendin fqinjë, ku sot u mbajt një protestë masive e serbëve për shkak të riregjistrimit të paralajmëruar të targave, pas së cilës 300 policë serbë dhanë dorëheqje.

Ruzhin thotë se ne jemi anëtarë të NATO-s, ndaj nuk duhet të shqetësohemi.

Ai është i bindur se komuniteti ndërkombëtar nuk do të lejojë që situata të përshkallëzohet. /Telegrafi/


Në trend Lajme

Më shumë
Rama u përgjigjet atyre që po e kritikojnë për draft-Statutin e Asociacionit

Rama u përgjigjet atyre që po e kritikojnë për draft-Statutin e Asociacionit

Lajme
Para mbajtjes së zgjedhjeve të reja në veri, Vuçiq kërkon autonomi më të madhe për serbët atje

Para mbajtjes së zgjedhjeve të reja në veri, Vuçiq kërkon autonomi më të madhe për serbët atje

Lajme
Moszbatimi i Marrëveshjes për normalizim anulon konferencën e donatorëve për Kosovën dhe Serbinë

Moszbatimi i Marrëveshjes për normalizim anulon konferencën e donatorëve për Kosovën dhe Serbinë

Lajme
Haradinaj thirrje Kurtit e Osmanit: Pranoni sugjerimet e SHBA-së, beteja me Serbinë fitohet vetëm të koordinuar me aleatët

Haradinaj thirrje Kurtit e Osmanit: Pranoni sugjerimet e SHBA-së, beteja me Serbinë fitohet vetëm të koordinuar me aleatët

Lajme
Komuniteti Shqiptaro-Amerikan i kërkon Sekretarit amerikan Antony Blinken mbështetje për Kosovën

Komuniteti Shqiptaro-Amerikan i kërkon Sekretarit amerikan Antony Blinken mbështetje për Kosovën

Lajme
Qeveria: Nga Shqipëria zyrtare presim mbështetje, ndërmjetësues kemi shumë

Qeveria: Nga Shqipëria zyrtare presim mbështetje, ndërmjetësues kemi shumë

Lajme
Kalo në kategori