LAJMI I FUNDIT:

Rusia mund të jetë duke i fshehur pasojat e një tragjedie nukleare

Rusia mund të jetë duke i fshehur pasojat e një tragjedie nukleare

Autoambulancat e mbështjella me shtresat e sigurta, që i transportonin disa viktima për në një spital në Moskë, kanë ngjallur dyshime se Rusia është përballur me një tragjedi nukleare që ka ndodhur para pak kohësh.

Reklama

Në pamjet shqetësuese, shihen punonjësit me veshje speciale, si dhe shtresat në autoambulanca që pamundësojnë shpërndarjen e kontaminimit, që i bartnin të përfshirët në një testim me raketa që është zhvilluar në Nyonoksa të Arktikut, transmeton Telegrafi.

Veshjet e viktimave dhe mjekëve që intervenuar për t’i trajtuar janë asgjësuar menjëherë, gjë që nënkupton se ata janë përballur me nivel shumë të madh të radioaktiviteti.

Gjithë këtë ngjarje, e shoqëron të sekret misterioz, prapa të cilit duket se fshihet një skandal shumë serioz.

Njohësit e sigurisë, konsiderojnë se Rusia mund të jetë duke e fshehur ndonjë tragjedi nukleare, pasi që ka mundur të mos i shkojë mirë, ndonjë testim i mundshëm me raketa. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Pamjet e sulmit me dronë në Moskë dhe pasojat e tij

Pamjet e sulmit me dronë në Moskë dhe pasojat e tij

Botë
Ukraina mohon përfshirjen në sulmin në Moskë, por 'kënaqet duke e parë atë'

Ukraina mohon përfshirjen në sulmin në Moskë, por 'kënaqet duke e parë atë'

Botë
Sulm me dronë në Moskë, dëmtohen disa ndërtesa – mediat sjellin detajet, pamje të shumta në mediat sociale

Sulm me dronë në Moskë, dëmtohen disa ndërtesa – mediat sjellin detajet, pamje të shumta në mediat sociale

Botë
Korrespondenti i Kyiv Post: Vuçiq këlysh i Putinit, po provokon një konflikt drithërues në Ballkan

Korrespondenti i Kyiv Post: Vuçiq këlysh i Putinit, po provokon një konflikt drithërues në Ballkan

Serbia
Tadiq publikon foton e gangsterit serb Dragoviq që shihet nën shoqërimin e djalit të kumbarit të Vuçiqit

Tadiq publikon foton e gangsterit serb Dragoviq që shihet nën shoqërimin e djalit të kumbarit të Vuçiqit

Serbia
Kreu i inteligjencës ukrainase ka një mesazh për rusët: Do të pendoheni shumë shpejt për sulmin ajror mbi Kiev

Kreu i inteligjencës ukrainase ka një mesazh për rusët: Do të pendoheni shumë shpejt për sulmin ajror mbi Kiev

Evropa
Kalo në kategori