0Shares

Së pari u lansuan Selfie dhe Selfie Pro, tani Asus ka në radhe Zenfone 4 dhe një version më i vogël i Zenfone 4 Max.Zenfone 4 ZE554KL duket se është shtyer deri në fund të çmimeve në nivel premium – sepse i njëjti kushton 500 euro.

Fillon me një ekran 5.5 “1080p (SPI ose AMOLED, nuk është i qartë) me 2.5D Gorilla Glass në krye dhe një trup metalik. Në pjesën e pasme ka një kamera të dyfishtë 12MP + 8MP, para një kamer 8MP selfie.

Brenda është 4GB RAM dhe 64GB memorie e brendshme, plus një port për kartelën microSD.

Zenfone 4 Max ZC554KL, që u prezantua në korrik, duket se është riemëruar me “Max Plus”. Versioni i ri jo-Plus, Zenfone 4 Max ZC520KL, ka një ekran më të vogël dhe çmim më të ulët – 5.2 “vs 5.5” dhe 230 €.

Modeli më i vogël kalon në një Snapdragon 425 më të vjetër (nga 430) dhe në një bateri më të vogël me kapacitet 4,100mAh (poshtë nga 5,000mAh). Ekrani është ende më i vogël prej IPS 720p, dhe pjesa e kamerës është e njëjtë – 13MP + 5MP në anën e pasme, 8MP e vetme në pjesën e përparme.

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)