LAJMI I FUNDIT:

Rrëzohet një aeroplan luftarak rus në rajonin e Khersonit – ukrainasit publikojnë video prej vendit të ngjarjes

Rrëzohet një aeroplan luftarak rus në rajonin e Khersonit – ukrainasit publikojnë video prej vendit të ngjarjes

Forcat ukrainase kanë rrëzuar edhe një aeroplan rus brenda një kohe mjaft të shkurtër.

Një aeroplan luftarak rus, Su-34 raportohet se është rrëzuar në pjesën e pushtuar të rajonit Kherson.


Aeroplani u rrëzua në lagjen Henichesk ndërsa dëshmitarët okularë kanë publikuar video nga vendi i rrëzimit.

Ukrainasit rrëzojnë “aeroplanin e modernizuar rus” – publikojnë pamjet
Lexo po ashtu Ukrainasit rrëzojnë “aeroplanin e modernizuar rus” – publikojnë pamjet

Kanali “The Crimean Wind” në Telegram raporton se rus Su-34 u zhduk nga ekranet e radarëve pasi lëshoi një raketë.

Kjo dyshohet se ka ndodhur “në një lartësi prej 2000 metrash mbi rrethin Henichesk”.

Theksojmë se ky është aeroplani i nëntë i rrëzuar i Forcave të Armatosura Ruse në tetë ditët e fundit.

Ndryshe, Forcat Ajrore të Ukrainës dje konfirmuan rrëzimin e aeroplanit rus të zbulimit të radarëve me rreze të gjatë A-50. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Reagon Kremlini, pas miratimit të “paketës së madhe” për Ukrainën nga Dhoma e Përfaqësuesve e SHBA-së

Reagon Kremlini, pas miratimit të “paketës së madhe” për Ukrainën nga Dhoma e Përfaqësuesve e SHBA-së

Botë
“Një ditë e keqe për Putinin”

“Një ditë e keqe për Putinin”

Botë
Kancelari Scholz vjen me një “paralajmërim ogurzi” për luftën në Ukrainë

Kancelari Scholz vjen me një “paralajmërim ogurzi” për luftën në Ukrainë

Botë
Treni në Japoni u nis me 17 minuta vonesë: Kur pasagjerët dëgjuan arsyen, askush nuk u zemërua

Treni në Japoni u nis me 17 minuta vonesë: Kur pasagjerët dëgjuan arsyen, askush nuk u zemërua

Azia
“Faleminderit, Amerikë!”: Deklarohet Zelensky, pasi Dhoma e Përfaqësuesve e SHBA-së miraton “paketën e madhe” për Ukrainën

“Faleminderit, Amerikë!”: Deklarohet Zelensky, pasi Dhoma e Përfaqësuesve e SHBA-së miraton “paketën e madhe” për Ukrainën

Botë
Jo vetëm për Ukrainën - SHBA miratoi paketën e ndihmës për Izraelin dhe Indo-Paqësorin

Jo vetëm për Ukrainën - SHBA miratoi paketën e ndihmës për Izraelin dhe Indo-Paqësorin

Botë
Kalo në kategori