LAJMI I FUNDIT:

Rrëshqiti dhe po binte nga lartësia, gruaja kapet për disa “rrënjë të zgjatura” – drama zgjati derisa erdhën ekipet e shpëtimit

Rrëshqiti dhe po binte nga lartësia, gruaja kapet për disa “rrënjë të zgjatura” – drama zgjati derisa erdhën ekipet e shpëtimit

Disa pamje të publikuara thuhet se tregojnë një alpiniste të moshuar në Kaliforni duke u shpëtuar nga ekipet e shpëtimit të cilët shkuan me një helikopter, kur ajo kishte humbur kontrollin dhe gati të binte nga një lartësi.

Reklama

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, incidenti ndodhi rreth orës 4.30 pasdite të shtunën në Rubio Canyon, një destinacion i njohur për ecje në veri të Pasadena, California.

Siç bëhet e ditur, e gjitha ndodhi kur një çift i moshuar po shëtisnin në zonë kur disi i “dolën” gjurmëve.

Pas kësaj, kanë qenë ekipet e shpëtimit ata që i janë përgjigjur situatës, ku gjetën gruan 69-vjeçare të kapur në mënyrë të dëshpëruar për disa rrënjë të zgjatura, përgjatë një shkëmbi.

Një nga anëtarët e shpëtimit u ul nga helikopteri i Shpëtimit Ajror dhe ishte në gjendje të kapte gruan, në momentin kur ajo rrezikonte të binte poshtë.

Për fat të mirë, ajo bashkë me burrin e saj pësuan vetëm lëndime të vogla sa që refuzuan edhe trajtimin mjekësor. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Putinit nuk do t'i pëlqenin këto imazhe të tankeve të ushtrisë së tij – të cilat kthehen nga vija e frontit në Ukrainë

Putinit nuk do t'i pëlqenin këto imazhe të tankeve të ushtrisë së tij – të cilat kthehen nga vija e frontit në Ukrainë

Botë
NASA hapi sondën me mostra të një asteroidi të rrezikshëm, çfarë gjetën në të shkencëtarët

NASA hapi sondën me mostra të një asteroidi të rrezikshëm, çfarë gjetën në të shkencëtarët

Botë
Pamjet tronditëse tregojnë vajzën 3-vjeçare duke qëlluar veten në Miami

Pamjet tronditëse tregojnë vajzën 3-vjeçare duke qëlluar veten në Miami

Amerika
Rusia humbi 320 ushtarë vetëm ditën e fundit – Ukraina publikon edhe humbjet ruse në përgjithësi

Rusia humbi 320 ushtarë vetëm ditën e fundit – Ukraina publikon edhe humbjet ruse në përgjithësi

Botë
Bullgaria dërgon raketa S-300 në Ukrainë

Bullgaria dërgon raketa S-300 në Ukrainë

Evropa
Moska publikon intervistën me admiralin

Moska publikon intervistën me admiralin "e vdekur"

Botë
Kalo në kategori