Dy persona të komunitetit serb në rrugën “Tomislav Sekuliq” në Graçanicë janë rrahur mes vete, ku ishin përdorur mjete si: shkopinj dhe një çekan.

Njëri nga të dyshuarit ka pësuar lëndime dhe i është dhënë tretmani mjekësor, ndërsa njëri i dyshuar, me urdhër të prokurorit, dërgohet në mbajtje. /Telegrafi/