LAJMI I FUNDIT:

Roma po i përdor videot e transferimeve për ta rritur ndërgjegjësimin rreth fëmijëve të zhdukur

Roma po i përdor videot e transferimeve për ta rritur ndërgjegjësimin rreth fëmijëve të zhdukur

Roma është duke e zhvilluar një fushatë brilante në Twitter duke ndihmuar në gjetjen e fëmijëve që janë lajmëruar si të zhdukur.

Reklama

Klubi italian ka arritur një bashkëpunim me “National Center of Missing”, “Exploited Children” (NCMEC) dhe me Telefono Azzurro, që të publikojnë fotot e fëmijëve që janë zhdukur në mbarë botën.

Derisa e prezantonin transferimin e Leonardo Spinazzolas nga Juventusi, Giallorossët kanë paralajmëruar se fushatat e tyre do të vazhdojë gjatë gjithë verë.

“Këtë verë AS Roma do të përdorë çdo video të njoftimit të transferimit në mediat sociale për të ndihmuar në ngritjen e vetëdijes në lidhje me kërkimin e fëmijëve të zhdukur globalisht”, thuhet në njoftim.

Duke përdorur faqet e tyre në rrjetet sociale që kanë miliona ndjekës, skuadra italiane është duke bërë të pamundurën që të ndihmojë në gjetjen e fëmijëve të zhdukur.

Ky veprim i Romës është duke u përkrahur shumë nga shoqatat joqeveritare, e që në ditët në vazhdim kësaj iniciative mund t’i bashkohen edhe klubet e tjera të mëdha. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Barcelona do të përjashtohet nga Liga e Kampionëve për një vit?

Barcelona do të përjashtohet nga Liga e Kampionëve për një vit?

Liga e Kampionëve
Simeone zbulon emrat e dy transferimeve të para të Atleticos, tregon edhe situatën e Carrasco me Barcelonën

Simeone zbulon emrat e dy transferimeve të para të Atleticos, tregon edhe situatën e Carrasco me Barcelonën

Ndërkombëtare
Kaos në aeroportin e Budapestit: Tifozët e Romës sulmojnë gjyqtarin anglez Taylor, fluturojnë edhe karriget

Kaos në aeroportin e Budapestit: Tifozët e Romës sulmojnë gjyqtarin anglez Taylor, fluturojnë edhe karriget

Liga e Evropës
Kështu do të duket Real Madridi pa treshen Benzema, Modric dhe Kroos: Ancelotti do të bëjë tri transferime spektakolare

Kështu do të duket Real Madridi pa treshen Benzema, Modric dhe Kroos: Ancelotti do të bëjë tri transferime spektakolare

La Liga
Ronaldo mirëpret Benzeman dhe Messin në Arabisë Saudite pas spekulimeve të transferimit të tyre

Ronaldo mirëpret Benzeman dhe Messin në Arabisë Saudite pas spekulimeve të transferimit të tyre

Ligat tjera
Xavi: Messi vendos të ardhmen e tij në javën e ardhshme, është i mirëpritur te Barcelona

Xavi: Messi vendos të ardhmen e tij në javën e ardhshme, është i mirëpritur te Barcelona

La Liga
Kalo në kategori