Një djalë i lindur pa klavikula për shkak të një gjendje të rrallë ka krijuar një kanal TikTok për të rritur ndërgjegjësimin.

Corey Bennett u tregon ndjekësve të tij se si ai është në gjendje të “duartrokasë së bashku shpatullat” për shkak të një gjendje të quajtur Dysplasia Cleidocranial, shkruan The Sun.

Kjo është një gjendje e rrallë gjenetike që prek dhëmbët dhe kockat dhe nga ana tjetër mund të ketë një ndikim në shpinë, kafkë, kockat e qafës dhe këmbët.

Njerëzit që vuajnë me këtë gjendje mund të kenë kocka të munguara dhe mund të jenë më të brishtë sesa të tjerët që nuk i kanë, transmeton Telegrafi.

Corey, i cili jeton në Indiana në SHBA e ka quajtur veten “mbreti i përplasjeve të shpatullave”.

@coreybennett501Day 21 of shoulder clapping til I’m famous!! ##nocollarbones ##noimbuiltdifferent♬ original sound – Collarbone-less Corey

Corey ka postuar video në TikTok ku ai “godet shpatullat së bashku” dhe u kërkua nga një përdorues tjetër të postonte një video shpjeguese që detajonte se si është në gjendje ta bëjë këtë.

Corey është zotuar të vazhdojë të duartrokasë derisa të bëhet i famshëm dhe i tha LadBible se ai ishte ngacmuar më parë në shkollë për shkak të gjendjes së tij. /Telegrafi/