Rikthim fantastik, Udinese mposht Interin dhe merr kryesimin në Serie A

Udinese ka marrë një fitore të madhe me rikthim ndaj Interit 3-1.

Vetëm pas pesë minutash lojë u shënua goli i parë në këtë sfidë.

Ishte mesfushori italian Nicolo Barella që shënoi një gol jashtëzakonisht të bukur nga gjuajtja e lirë për t’i dhënë epërsinë e hershme Interit 0-1.

Por epërsia e skuadrës mysafire zgjati vetëm 17 minuta, pasi sfida u barazua.

Një harkim i bukur në zonë bëri që mbrojtësi mysafir Milan Skriniar të devijoj topin duke e quar në portën e tij për tu barazuar shifrat në 1-1.

Pjesa e parë e ndeshjes përfundoi me rezultat baras 1-1.

Në pjesën e dytë vendasit kishin më shumë nga loja duke krijuar disa raste të mira shënimi.

Ishte minuta e 84-të e ndeshjes kur vendasit kaluan për herë të parë në epërsi kur realizoi Bijol për 2-1 pas asistimit nga Deulofeu.

Krejt në fund të ndeshjes, vendasit realizuan edhe golin e tretë dhe për rezultatin përfundimtar 3-1.

Arslan u shërbye mirë në zonë nga Deulofeu dhe realizoi me kokë për 3-1.

Me këtë fitore skuadra bardhezi merr kryesimin në Serie A me 16 pikë, derisa Interi mbetet në vendin e gjashtë me 12 sosh.

Ndeshjen e radhës Interi e pret në shtëpi Romën, derisa Udinese do të luaj në udhëtim te Monza. /Telegrafi/

Rebelohet një lojtar në zhveshtoren e Real Madridit, Ancelotti nuk mund ta menaxhojë më

"Mendova se mi theu të gjithë dhëmbët" - Evander Holyfield zbuloi se cili boksier e goditi më fort

Barcelona po e shet për 100 milionë euro lojtarin që e mori për vetëm pesë milionë