LAJMI I FUNDIT:

Rikonstruimin e Sallës universale do ta ndërmarrë Ministria e Kulturës në Maqedoni

Rikonstruimin e Sallës universale do ta ndërmarrë Ministria e Kulturës në Maqedoni

Ministri i Vetëqeverisjes Lokale, Risto Penov i cili së bashku me ministren e Kulturës, Bisera Kostadinovska-Stojçevska ishin në takim te kryetarja e Qytetit të Shkupit, Danella Arsovska, deklaroi se kanë marrë pëlqim nga ajo që Sallën Universale në tërësi ta ndërmarrë Ministria e Kulturës.

Reklama

“Patëm pëlqim të plotë që bashkërisht të punojmë në këtë projekt, me atë që Ministria e Kulturës do ta ndërmarrë Sallën Universale”, deklaroi pas takimit ministri Penov.

Ai theksoi se me Arsovskën kanë biseduar edhe për projekte të tjera që janë duke u realizuar dhe që janë me interes për qytetarët e Shkupit, siç është kalimi nëntokësor te “Ramstori” që del tek “Nova Makedonia”, ura në Karposh në rrugën “Ljublanska” drejt Momin Potokut, si dhe ura në Aeroport, e cila është pezull për shkak të marrëdhënieve pronësore-juridike, e cila për shkak të rëndësisë së saj për banorët e Shkupit, qeveria është e interesuar që të funksionojë më shpejt. “Për këto projekte u pajtuam që të bashkëpunojmë me Arsovskën”, tha Penov.

Në trend Lajme

Më shumë
“Të lutem kurseje Serbinë”, Kurti zbulon çka i thanë ndërkombëtarët

“Të lutem kurseje Serbinë”, Kurti zbulon çka i thanë ndërkombëtarët

Lajme
Shefi i OSBE-së në Kosovë: Zgjedhjet në veri janë zhvilluar në përputhje me legjislacionin, por situata nuk është e qëndrueshme

Shefi i OSBE-së në Kosovë: Zgjedhjet në veri janë zhvilluar në përputhje me legjislacionin, por situata nuk është e qëndrueshme

Lajme
Krasniqi: Turistët po anulojnë vizitat në Kosovë, kanë frikë se është situata si në Ukrainë

Krasniqi: Turistët po anulojnë vizitat në Kosovë, kanë frikë se është situata si në Ukrainë

Lajme
Flet mjeku i 24-vjeçarit që mbyti nënën me qese në Përmet

Flet mjeku i 24-vjeçarit që mbyti nënën me qese në Përmet

Lajme
Të hënën do të ketë bllokim të disa rrugëve në Prishtinë, Policia jep detaje

Të hënën do të ketë bllokim të disa rrugëve në Prishtinë, Policia jep detaje

Lajme
Policia kërkon ndihmë nga qytetarët për arrestimin e një personi, i përfshirë në disa vepra penale

Policia kërkon ndihmë nga qytetarët për arrestimin e një personi, i përfshirë në disa vepra penale

Lajme
Kalo në kategori