LAJMI I FUNDIT:

Revista Time e shpalli personin e vitit, Trump ka disa fjalë për Greta Thunbergun

Revista Time e shpalli personin e vitit, Trump ka disa fjalë për Greta Thunbergun

Revista amerikane Time e ka shpallur aktivisten 16-vjeçe të ndryshimeve klimatike Greta Thunberg si “personin e vitit”, kurse presidenti amerikan Donald Trump nuk ka mundur të qëndroj indiferent dhe të mos komentoj këtë “titull”.

“Shumë qesharake. Greta fillimisht duke të punojë në menaxhimin e zemërimit, më pas të shkojë në kinema për të shikuar ndonjë film të vjetër por që është i mirë. Relaksohu Greta”, ka shkruar Trump në profilin e tij në Tëitter, transmeton Telegrafi.

​Sipas kryeredaktorit të revistës Time, suedezja 16-vjeçe është personi më i ri që ka merituar këtë titull në 92 vitet e ekzistencës së kësaj reviste.

Kjo nuk është hera e parë që Trump dhe Thunberg kanë mospajtime. Muaj më parë ajo i pati dhuruar “një shikim të errët”, derisa ai po futej në sallë për të marrë pjesë në samitin për ndryshime klimatike”. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Çfarë dihet për samitin për paqe në Ukrainë? Cilat shtete nuk e nënshkruan dokumentin final dhe çfarë përfshin ai?

Çfarë dihet për samitin për paqe në Ukrainë? Cilat shtete nuk e nënshkruan dokumentin final dhe çfarë përfshin ai?

Botë
Netanyahu kundërshton ndalimin e luftimeve gjatë ditës me qëllim hyrjen e ndihmave në Gazë

Netanyahu kundërshton ndalimin e luftimeve gjatë ditës me qëllim hyrjen e ndihmave në Gazë

Botë
E kishte nxjerrë për shëtitje në oborrin e Shtëpisë së Bardhë, qeni i presidentit amerikan kafshon një agjent të Shërbimit Sekret

E kishte nxjerrë për shëtitje në oborrin e Shtëpisë së Bardhë, qeni i presidentit amerikan kafshon një agjent të Shërbimit Sekret

Amerika
Luftime të ashpra në Vovchansk ndërsa trupat ukrainase rrethojnë njësitë ruse

Luftime të ashpra në Vovchansk ndërsa trupat ukrainase rrethojnë njësitë ruse

Botë
Zelensky: Nëse Rusia largohet nga Ukraina, bisedimet e paqes i fillojmë nesër

Zelensky: Nëse Rusia largohet nga Ukraina, bisedimet e paqes i fillojmë nesër

Botë
Putin premton paqe me Ukrainën, por Kievi duhet të plotësojë dy kushte

Putin premton paqe me Ukrainën, por Kievi duhet të plotësojë dy kushte

Evropa
Kalo në kategori