LAJMI I FUNDIT:

Reshje të dendura në Vlad të Tropojës, rruga ‘kthehet’ në lumë – Familjet braktisin shtëpi, dëme të mëdha në bujqësi

Reshje të dendura në Vlad të Tropojës, rruga ‘kthehet’ në lumë – Familjet braktisin shtëpi, dëme të mëdha në bujqësi
Foto: Ilustrim

Fshati Vlad në Tropojë duket të jetë i gjithë në pushtetin e ujit si pasojë e reshjeve të dendura të orëve të fundit që kanë përfshirë vendin.

Reklama

Në pamjet e siguruara nga Top Channel, edhe rruga nacionale i ngjason tashmë një lumi me prurje të mëdha, që merr përpara gjithcka gjen.

Banorët e zonës kanë deklaruar se shiu ka shembur ura dhe ka prishur rrugët.

Mësohet se rreth 25 familje kanë braktisur shtëpitë e tyre, për t’u strehuar te të afërmit si pasojë e situatës problematike, ndërsa dëmet e shkaktuara në bujqësi e blegtori janë shumë të mëdha.

Për momentin banorët janë strehuar tek të afërmit, por dëme të mëdha ka dhe në rezervat ushqimorë dhe të mbjellat. /Tch/Telegrafi/ 

Top Channel/ Rreshje të dendura në Vlad të Tropojës, rrugët ‘kthehet’ në lumenj

Në trend Lajme

Më shumë
Osmani takoi zëvendëskëshilltarin për Siguri Kombëtare të ShBA-ve: Heqja e masave nga BE-ja mundëson rifillimin konstruktiv të dialogut

Osmani takoi zëvendëskëshilltarin për Siguri Kombëtare të ShBA-ve: Heqja e masave nga BE-ja mundëson rifillimin konstruktiv të dialogut

Lajme
Lënda e rrezikshme qarkullon në baret e Tiranës, arrestohet 21-vjeçari që tregtonte bombola të kontrabanduara me oksid azoti

Lënda e rrezikshme qarkullon në baret e Tiranës, arrestohet 21-vjeçari që tregtonte bombola të kontrabanduara me oksid azoti

Lajme
Sveçla reagon pas shpërthimit në veri: Revoltë pas arrestimit të tre serbëve për krime lufte në Kosovë

Sveçla reagon pas shpërthimit në veri: Revoltë pas arrestimit të tre serbëve për krime lufte në Kosovë

Lajme
Jasharaj: Jemi kundër testimit me shkrim për mësimdhënësit

Jasharaj: Jemi kundër testimit me shkrim për mësimdhënësit

Lajme
Ngjela: Nuk ka minoritet në Himarë, aty këndohet labçe

Ngjela: Nuk ka minoritet në Himarë, aty këndohet labçe

Lajme
Ndërron jetë Musadik Pajaziti, i dënuar në rastin

Ndërron jetë Musadik Pajaziti, i dënuar në rastin "Lagjja e Trimave"

Lajme
Kalo në kategori