LAJMI I FUNDIT:

Vërshime

131 Artikuj

Kim Jong-un viziton zonat e prekura nga përmbytjet, akuzon zyrtarët e lartë për mos reagim të menjëhershëm

Kim Jong-un viziton zonat e prekura nga përmbytjet, akuzon zyrtarët e lartë për mos reagim të menjëhershëm

Azia
Stuhi e vërshime në Slloveni dhe Kroaci, centrali bërthamor Krshko në gjendje të jashtëzakonshme

Stuhi e vërshime në Slloveni dhe Kroaci, centrali bërthamor Krshko në gjendje të jashtëzakonshme

Ballkan
Shiu dhe erërat e forta krijojnë kaos në Shkup

Shiu dhe erërat e forta krijojnë kaos në Shkup

Maqedonia e Veriut
E pazakontë, ujërat me akull vërshojnë rrugëve të qytetit italian pas stuhisë së fortë

E pazakontë, ujërat me akull vërshojnë rrugëve të qytetit italian pas stuhisë së fortë

Evropa
Pas shiut të rrëmbyeshëm në kryeqytet, mbushen me ujë garazhet e objektit banesor

Pas shiut të rrëmbyeshëm në kryeqytet, mbushen me ujë garazhet e objektit banesor

Prishtina
Vërshimet në qytetin e Pejës, nga Komuna tregojnë zonat me gjendjen më të rënduar

Vërshimet në qytetin e Pejës, nga Komuna tregojnë zonat me gjendjen më të rënduar

Donjeta Zeqiraj
Stuhi dhe shi i rrëmbyeshëm në Pejë, rrugët shndërrohen në lumenj

Stuhi dhe shi i rrëmbyeshëm në Pejë, rrugët shndërrohen në lumenj

Kosovë
Si rrallëherë liqeni i Badocit arrin nivelin maksimal me ujë

Si rrallëherë liqeni i Badocit arrin nivelin maksimal me ujë

Kosovë
Instituti Hidrometeorologjik paralajmëron vërshime në disa zona të Kosovës gjatë së hënës

Instituti Hidrometeorologjik paralajmëron vërshime në disa zona të Kosovës gjatë së hënës

Kosovë
​Vërshimet shkaktuan dëme të mëdha në Llap, gjendja më e rëndë paraqitet në Pakashticë

​Vërshimet shkaktuan dëme të mëdha në Llap, gjendja më e rëndë paraqitet në Pakashticë

Komunat
Krasniqi: Qeveria të ndaj fonde për kompensim të dëmeve të mëdha në Skënderaj

Krasniqi: Qeveria të ndaj fonde për kompensim të dëmeve të mëdha në Skënderaj

Komunat
Kryetari i Skenderajt, Nura: Pas vërshimeve janë evakuuar rreth 120 familje, dëmet materiale janë shumë të mëdha

Kryetari i Skenderajt, Nura: Pas vërshimeve janë evakuuar rreth 120 familje, dëmet materiale janë shumë të mëdha

Elfije Boletini
Momenti kur shpëtohen udhëtarët nga vetura e ngelur në ujë në Skenderaj

Momenti kur shpëtohen udhëtarët nga vetura e ngelur në ujë në Skenderaj

Kosovë
Hidrologu Kastrati: Reshjet e shiut do të vazhdojnë, por me intensitet më të ulët

Hidrologu Kastrati: Reshjet e shiut do të vazhdojnë, por me intensitet më të ulët

Elfije Boletini
Gjendje e rëndë nga vërshimet në disa komuna të Kosovës, autoritetet bëjnë thirrje për kujdes

Gjendje e rëndë nga vërshimet në disa komuna të Kosovës, autoritetet bëjnë thirrje për kujdes

Elfije Boletini
Gjendje e rënduar edhe në Istog nga vërshimet – disa familje mbesin të bllokuara

Gjendje e rënduar edhe në Istog nga vërshimet – disa familje mbesin të bllokuara

Donjeta Zeqiraj
Pamje nga vërshimet në Pejë – uji vërshon rrugët, shkollat e lokalet

Pamje nga vërshimet në Pejë – uji vërshon rrugët, shkollat e lokalet

Kosovë
Vërshimet në Kosovë, IHK thotë se situata e vështirësuar hidrometeorologjike pritet që të vazhdojë

Vërshimet në Kosovë, IHK thotë se situata e vështirësuar hidrometeorologjike pritet që të vazhdojë

Kosovë
Vërshimet në Gjilan, Hyseni iu bën thirrje qytetarëve të mos hedhin mbeturina në lumenj

Vërshimet në Gjilan, Hyseni iu bën thirrje qytetarëve të mos hedhin mbeturina në lumenj

Komunat
Situatë e rënduar në Gjilan dhe në fshatrat përreth – disa shtëpi vërshohen nga uji dhe dëme të konsiderueshme në bujqësi

Situatë e rënduar në Gjilan dhe në fshatrat përreth – disa shtëpi vërshohen nga uji dhe dëme të konsiderueshme në bujqësi

Elfije Boletini
Vërshime në Gjilan, uji i merr dhe shtëpitë

Vërshime në Gjilan, uji i merr dhe shtëpitë

Komunat
Përmbytjet kanë bërë ‘kërdinë’ në Antalia të Turqisë – pamjet tregojnë kaosin e krijuar

Përmbytjet kanë bërë ‘kërdinë’ në Antalia të Turqisë – pamjet tregojnë kaosin e krijuar

Turqia
Rrjedha e ujit mori para makinën, humbin jetën babë e bir në Malësi të Madhe

Rrjedha e ujit mori para makinën, humbin jetën babë e bir në Malësi të Madhe

Shqipëri
Në fundjavë priten reshje shiu, IHK: Mund të shkaktojnë vërshime të shpejta

Në fundjavë priten reshje shiu, IHK: Mund të shkaktojnë vërshime të shpejta

Kosovë