LAJMI I FUNDIT:

Rekord i ri në qytetin gjerman, për më së shumti njerëz të veshur si Smurfs (Foto)

Rekord i ri në qytetin gjerman, për më së shumti njerëz të veshur si Smurfs (Foto)

Afro 3,000 njerëz arritën rekord, për më së shumti Smurfs së bashku në një hapësirë.

Në total, 2,762 individë me fytyrë të kaltër, veshje dhe aksesorë sikur personazhet e famshme, u mblodhën në Lauchringen të Gjermanisë, duke ia kaluar rekordit të mëparshëm, që e mbanin studentët e Wales, transmeton Telegrafi.


Para tri vitesh, në po të njëjtin qytet gjerman, ka pasur një aktivitet të ngjashëm, që të rrëzohet rekordi i shënuar në 2009, por nuk ia dolën sepse nuk u grumbulluan më shumë se 2,510 vet.

Organizatorët u shprehën të kënaqur, pasi kaluan shifrën e dëshiruar, me shumë fëmijë dhe të rritur që u bënë pjesë.

Karakteret e Smurfs janë krijuar nga belgu Pierre Culliford më 1958, ndërsa janë ende shumë të pëlqyer nga të gjitha moshat. /Telegrafi/

Në trend Fun

Më shumë
Mbi 33 milionë shikime - vogëlushi filloi të kërcente menjëherë pasi bëri hapat e para në jetë

Mbi 33 milionë shikime - vogëlushi filloi të kërcente menjëherë pasi bëri hapat e para në jetë

Fun
Ke gabuar gjatë gjithë jetës: Një i ri tregoi se si hahen ëmbëlsirat Tic Tac, njerëzit janë të shokuar

Ke gabuar gjatë gjithë jetës: Një i ri tregoi se si hahen ëmbëlsirat Tic Tac, njerëzit janë të shokuar

Fun
Hajduti profesionist xhepash zbulon sekretet e vjedhjeve: Turistët janë objektivi i preferuar - kur duhet të jeni veçanërisht të kujdesshëm

Hajduti profesionist xhepash zbulon sekretet e vjedhjeve: Turistët janë objektivi i preferuar - kur duhet të jeni veçanërisht të kujdesshëm

Fun
Në mes të një fjalimi të 'zjarrtë', një kryebashkiaku kolumbian i bien pantollat

Në mes të një fjalimi të 'zjarrtë', një kryebashkiaku kolumbian i bien pantollat

Fun
Prindërit i shpuan veshët një foshnje tre muajshe dhe zemëruan publikun

Prindërit i shpuan veshët një foshnje tre muajshe dhe zemëruan publikun

Fun
Ngjarje e pazakontë - pastrojnë borën me makinë kositëse të barit

Ngjarje e pazakontë - pastrojnë borën me makinë kositëse të barit

Fun
Kalo në kategori