Një video tani e bërë virale e xhiruar në Walt Disney World Resort në Orlando, te parku i Mbretërisë së Kafshëve në Florida, tregon reagimin epik të gorillave që u ndeshën me një gjarpër.

Sipas medieve të huaja, përcjell Telegrafi, vizitorët e parkut ishin përgjatë shtegut të gorillave, kur disa të ftuar vunë re një prej gorillave që po gjurmonte diçka me dorë.

Pra rezultoi se aty gjendej një gjarpër i cili disi arriti të hynte brenda, dhe prania e tij shkaktoi mjaft shqetësim.

“Oh, është një gjarpër aty!”, tha dikush në video. Pas disa sekondash, gorilla të tjera afrohen për të parë se për çfarë bëhet fjalë.

Reklama
@silkystrokesurvivorGorilla VS Snake ##disneyworld ##animalkingdom ##gorilla ##snake ##3minutes ##3minutevideo ##SilkyAF ##embracethesilk♬ original sound – Bearded Kraken

Përdoruesi i TikTok @silkystrokesurvivor kapi të gjithë bashkëveprimin në një video me dy pjesë, e cila është parë miliona herë tashmë. /Telegrafi/

Reklama
@silkystrokesurvivorGorilla VS Snake Part 2! ##disneyworld ##animalkingdom ##gorilla ##snake ##SilkyAF ##embracethesilk ##chestbeat ##gorillasoftiktok ##gorillaglue♬ original sound – Bearded Kraken

@silkystrokesurvivorChest Beat Alert! ##disneyworld ##animalkingdom ##gorilla ##snake ##SilkyAF ##embracethesilk ##chestbeat ##gorillasoftiktok ##hititchallenge ##hitit♬ Hit It – Yung Skrrt