Rashica vendimtar me asistimin e tij, Vitesse fiton një pikë në udhëtim (Video)

Milot Rashica ka qenë edhe njëherë vendimtar për skuadrën e tij Vitesse.

Atë që nuk ka arritur ta bëjë ende te Kosova po e bën gati çdo ndeshje në Vitesse, duke asistuar e shënuar.

Sulmuesi anësorë e ka nisur nga minuta e parë ndeshjen si gjithnjë, ku klubi verdh e zi ishte mysafir tek Heracles.

Vendasit kaluan në epërsi në minutën e 73-të nëpërmjet Peterson.

Por tre minuta para fundit të ndeshjes, Milot Rashica doli në skenë ku me një asistim të bukur shërbeu Linssen i cili shënoi golin e barazimit 1-1.

Ky ishte asistimi i dytë për Rashicën në elitën e futbollit holandez.

Përveç dy asistimeve, ylli nga Kosova ka shënuar edhe dy gola këtë edicion me fanellën e Vitesses.

Pas tetë ndeshjeve të zhvulluara në Eredivisie, Vitesse ndodhet në pozitën e katërt në tabelë me 15 pikë të grumbulluara. /Telegrafi/

Puyol përfshihet në zënkën mes Gundogan dhe Araujo

Barcelona po nënshkruan mega-kontratë, ajo do t'i sjellë klubit mbi një miliard euro

Para të gjithëve, si e kishte parashikuar saktë Ancelotti rrugëtimin e Alonsos për trajner

Shkëlqeu ndaj Man Cityt dhe në klub ende e duan, por veterani i Real Madridit ia ka kumtuar Perezit largimin për në fund të sezonit

Shkodran Mustafi parashikon fituesin e Kampionatit Evropian dhe paralajmëron rikthimin në futboll

Ndryshojnë në mënyrë drastike shanset, superkompjuteri vjen me parashikim të ri për Ligën e Kampionëve