0Shares

Mbrojtësi i Real Madridit, Sergio Ramos, është dënuar me suspendim prej pesë ndeshjeve nga Federata Spanjolle e Futbollit (RFEF).

26 vjeçari u përjashtua nga ndeshja ndaj Celta Vigos në kuadër të Copa del Rey të mërkurën, ku më pas reagoi në mënyrë arrogante ndaj gjyqtarit.

Ai është suspenduar për një ndeshje për shkak të ndërhyrjes dhe për katër ndeshje për shkak të ofendimeve ndaj gjyqtarëve, të cilëve besohet se vazhdimisht u thoshte se janë ‘miq të përbashkët kundër Realit’.

Suspendimi do të fillojë nga e diela, që do të thotë se ai do të mungojë në ndeshjet kampionale ndaj Osasunas, Valencias, Getafes ashtu sikurse në ndeshjen çerekfinale ndaj Valencias.

Suspendimi i Ramos e lë në gjendje të mjerruar mbrojtjen e Real Madridi, pasi të lënduar janë Pepe, Fabio Coentrao dhe Marcelo. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)