LAJMI I FUNDIT:

Rakitic shënoi një gol të çmendur, por ia anulon VAR-i

Rakitic shënoi një gol të çmendur, por ia anulon VAR-i

Ivan Rakitic ka shënuar një supergol në ndeshjen e Sevillas ndaj Gironos, por i është anuluar pas rishikimit të VAR-it.

Sevilla ka humbur në shtëpi nga Girona me rezultat 1-2 në ndeshjen e vlefshme për javën e tretë në La Liga.

Golin e vetëm për vendasit Nemanja Gudelj (45+), ndërsa për mysafirët shënuan Yangel Herrera (16’) dhe Aleix Garcia (56’).


Megjithatë, vendasit shënuan edhe një gol në minutën e 61-të, por iu anulua pas rishikimit të VAR-it.

Ishte ylli kroat, Rakitic, i cili shënoi një supergol nga një distancë e largët dhe pozitë jo e favorshme afër këndores.

Por, pas rishikimit të VAR-it, festa e lojtarëve të Sevillas u ndal pasi gjyqtari e anuloi golin për pozitë jashtë loje. /Telegrafi/

https://twitter.com/culerboi/status/1695542422061658207

Në trend Sport

Më shumë
Objektivi i verës i Real Madridit e konfirmon publikisht se nuk do t’i bashkohet atyre

Objektivi i verës i Real Madridit e konfirmon publikisht se nuk do t’i bashkohet atyre

La Liga
E përkrahi Palestinën dhe Mainzi e largoi: Gjykata gjermane i jep të drejtë futbollistit dhe klubi i detyrohet atij miliona euro

E përkrahi Palestinën dhe Mainzi e largoi: Gjykata gjermane i jep të drejtë futbollistit dhe klubi i detyrohet atij miliona euro

Bundesliga
Spanja do përballet me pasoja serioze nëse Lamine Yamal luan në vazhdime ndaj Anglisë

Spanja do përballet me pasoja serioze nëse Lamine Yamal luan në vazhdime ndaj Anglisë

Përfaqësueset
Rooney zbulon lojtarin më të rrezikshëm të Spanjës – thotë se ai i kujton Ronaldon kur ishte i ri

Rooney zbulon lojtarin më të rrezikshëm të Spanjës – thotë se ai i kujton Ronaldon kur ishte i ri

Përfaqësueset
Spanjë - Angli, formacionet e mundshme të finales së madhe të Euro 2024

Spanjë - Angli, formacionet e mundshme të finales së madhe të Euro 2024

Ndërkombëtare
Ideja e planifikimit të ekipit për sezonin e ri mund të bëjë që ylli i Real Madridit të largohet

Ideja e planifikimit të ekipit për sezonin e ri mund të bëjë që ylli i Real Madridit të largohet

La Liga
Kalo në kategori