LAJMI I FUNDIT:

Qytetarët e RMV-së blejnë vetëm produktet e nevojshme dhe kanë frikë nga një rritje e re çmimi

Qytetarët e RMV-së blejnë vetëm produktet e nevojshme dhe kanë frikë nga një rritje e re çmimi

Qytetarët dëshmojnë se çmimet po rriten çdo ditë, asgjë nuk është ulur, ndaj detyrohen të shkurtojnë një pjesë të madhe të punës, thonë se blejnë gjërat më të nevojshme për t’u ushqyer, por ka edhe shpenzime për faturat dhe të tjera. gjëra të nevojshme, ndaj mezi ia dalin mbanë.

Nga muaji mars do të pasojë tronditje e re e çmimeve për qytetarët, skadon vendimi për shitjen e çmimeve të disa produkteve ushqimore me çmime të garantuara.


Fermerët theksojnë se me rritjen e çmimeve të preparateve dhe plehrave do të rriten edhe çmimet e pemëve dhe perimeve.

Sipas të dhënave të fundit të sindikatës, një familje me katër anëtarë i nevojiten gati 1000 euro në muaj për të përballuar shpenzimet bazë të jetesës. Sado që i shkurton disa nevoja, qytetarët thonë se paratë, sidomos kur bëhet fjalë për të ardhura minimale mujore, nuk vijnë kurrë.

Në trend Lajme

Më shumë
Deklarimi i pasurisë, ministrit Murati i dyfishohet vlera e aksioneve në Netflix

Deklarimi i pasurisë, ministrit Murati i dyfishohet vlera e aksioneve në Netflix

Lajme
Shqiprim Arifi shkarkohet nga pozita e kryetarit të Preshevës

Shqiprim Arifi shkarkohet nga pozita e kryetarit të Preshevës

Lugina
Vrau kunatin pasi i përdhunoi vajzën, Fatmir Tarellari kërkon lirimin nga burgu

Vrau kunatin pasi i përdhunoi vajzën, Fatmir Tarellari kërkon lirimin nga burgu

Lajme
Gjendet i vdekur një 32-vjeçar në Suharekë, policia jep dyshimet e para

Gjendet i vdekur një 32-vjeçar në Suharekë, policia jep dyshimet e para

Kronika e Zezë
Xhelal Sveçla ministri më i pasur, aksionar në biznes, trashëgimtar i shtëpisë dhe lokalit

Xhelal Sveçla ministri më i pasur, aksionar në biznes, trashëgimtar i shtëpisë dhe lokalit

Lajme
Tri shtëpi në Kosovë, një në Shqipëri dhe një vilë -  kjo është pasuria e Ramush Haradinajt

Tri shtëpi në Kosovë, një në Shqipëri dhe një vilë - kjo është pasuria e Ramush Haradinajt

Lajme
Kalo në kategori