Quesadilla është ushqim meksikan i cili përbëhet nga një apo dy tortila të mbushura me djathë apo shtesë sipas dëshirës, të gatuara në tigan dhe në fund – të prera në trekëndësha

Më e mira se të gjitha? Bashkë me tortilat e gatshme, ky ushqim do të jetë gati për më pak se dhjetë minuta, transmeton Telegrafi.

Përbërësit:

– 2 tortila;
– 50 g djathë të grirë në rende;
– 2 lugë të vogla gjalpë;
– erëza dhe shtesa sipas dëshirës.

Përgatitja:

1. Në tigan shkrini një lugë të vogël gjalpë dhe në të përgatiteni si tost një tortilë.

2. Tortilën mbulojeni me djathin e grirë në rende sipas dëshirës.

3. Sipër djathit mund të shtoni qepën e grirë dhe hudhrën, bimë erëzash, copëza domateje dhe speci, fasule të kuqe…

4. Mbuloni djathin me tortilën tjetër dhe me kujdes rrotulloni bashkë.

5. Në tigan shtoni gjalpin e mbetur dhe termikisht përpunoni derisa edhe ana tjetër të bëhet kërcëlluese.

6. Priteni Quesadillën në trekëndësha dhe shërbejeni me kos apo me salcë, sipas dëshirës. /Telegrafi/