LAJMI I FUNDIT:

Qindra trupa të Ushtrisë shqiptare kryejnë stërvitje në Vithkuq, pritet vlerësimi nga NATO

Qindra trupa të Ushtrisë shqiptare kryejnë stërvitje në Vithkuq, pritet vlerësimi nga NATO

Luftim, marshim, kalueshmëri e mjeteve në terrene dhe kushte të vështira atmosferike si dhe akomodim i forcave, ishin pjesë të stërvitjes së batalionit të këmbësorisë të Forcave të Armatosura shqiptare në zonën e Vithkuqit në Korçë.

Reklama

Kjo stërvitje, ku marrin pjesë mbi 400 trupa, merr një rëndësi shumë të madhe edhe për faktin që këtë vit ky batalion pritet të marrë edhe vlerësimin e NATO-s.

Pjesë e këtyre trupave janë dhe efektivet femra dhe madje në moshë të re, të cilat tanimë që kanë sfiduan veten në shërbimin ushtarak, synojnë edhe vendet më të larta të karrierës.

Stërvitje të tilla, batalioni i këmbësorisë do të zhvillojë edhe në terrene të tjera të vendit dhe me kushte të tjera atmosferike. /A2 CNN

Në trend Lajme

Më shumë
Tensione në Zveçan, gjatë përleshjes me protestuesit, lëndohen disa ushtarë të KFOR-it italian dhe hungarez

Tensione në Zveçan, gjatë përleshjes me protestuesit, lëndohen disa ushtarë të KFOR-it italian dhe hungarez

Lajme
Shishe, shok bomba e gurë në drejtim të ushtarëve - si filloi përleshja mes protestuesve serbë dhe pjesëtarëve të KFOR-it

Shishe, shok bomba e gurë në drejtim të ushtarëve - si filloi përleshja mes protestuesve serbë dhe pjesëtarëve të KFOR-it

Lajme
Nga përleshja e protestuesve në Zveçan lëndohen 11 pjesëtarë të KFOR-it, tre në gjendje të rëndë

Nga përleshja e protestuesve në Zveçan lëndohen 11 pjesëtarë të KFOR-it, tre në gjendje të rëndë

Lajme
​Daçiq përmend Kosovën dhe “destabilizimin e rajonit”

​Daçiq përmend Kosovën dhe “destabilizimin e rajonit”

Lajme
Refuzuan të lëshojnë rrugën për të kaluar policia, KFOR-i ndërhyn për t’i shpërndarë protestuesit e dhunshëm – raportohet për disa ushtarë të lënduar

Refuzuan të lëshojnë rrugën për të kaluar policia, KFOR-i ndërhyn për t’i shpërndarë protestuesit e dhunshëm – raportohet për disa ushtarë të lënduar

Lajme
KFOR-i shpërndan protestuesit serbë dhe liron rrugën për të kaluar veturat e policisë

KFOR-i shpërndan protestuesit serbë dhe liron rrugën për të kaluar veturat e policisë

Lajme
Kalo në kategori