LAJMI I FUNDIT:

Qeveria detyron të gjitha institucionet shtetërore t’i shfrytëzojnë shërbimet e “Postës së Maqedonisë”

Qeveria detyron të gjitha institucionet shtetërore t’i shfrytëzojnë shërbimet e “Postës së Maqedonisë”

Qeveria në mbledhjen e djeshme vendosi t’i detyrojë të gjitha institucionet shtetërore që të shfrytëzojnë shërbimin universal postar të SH.A. “Posta e Republikës së Maqedonisë së Veriut”, kumtoi shërbimi qeveritar për shtyp.

Reklama

Vendimi është në pajtim me ndryshimin e miratuar për Ligjin për shërbime postare lidhur me shtyrjen e liberalizimit të shërbimeve postare deri më 31.12.2023, ndërkaq edhe me qëllim të përmirësimit të punës financiare të SH.A. “Posta e Republikës së Maqedonisë së Veriut”.

Qeveria u rekomandoi të gjitha komunave dhe Qytetit të Shkupit t’i shfrytëzojnë shërbimet e SH.A. Posta.

Në trend Lajme

Më shumë
Escobari dhe Lajçaku me tri kërkesa për Kurtin

Escobari dhe Lajçaku me tri kërkesa për Kurtin

Lajme
Kurti pas takimit me Lajçakun dhe Escobarin: Të ndalohen menjëherë sulmet e grupeve kriminale në veri

Kurti pas takimit me Lajçakun dhe Escobarin: Të ndalohen menjëherë sulmet e grupeve kriminale në veri

Siguri
Haradinaj: Sonte me u shkarku Kurti, shpëton Kosova nga pasojat tjera

Haradinaj: Sonte me u shkarku Kurti, shpëton Kosova nga pasojat tjera

Politikë
Kurti merr pjesë në ceremoninë e LGBTI

Kurti merr pjesë në ceremoninë e LGBTI "T’du qashtu qysh je": Liria për të dashuruar është e drejtë universale

Lajme
Escobar: Duam më të mirën për Kosovën, kërkoj vetëm të dëgjohemi

Escobar: Duam më të mirën për Kosovën, kërkoj vetëm të dëgjohemi

Lajme
Haradinaj: Ekziston një dyshim se Kurti që t’i shpëtojë Asociacionit dëshiron ta ndajë Kosovën

Haradinaj: Ekziston një dyshim se Kurti që t’i shpëtojë Asociacionit dëshiron ta ndajë Kosovën

Lajme
Kalo në kategori