LAJMI I FUNDIT:

‘Putini po përdor sozi, po mashtron njerëzit e tij’ – pas fotografive, tani edhe një video është bërë virale në mediat sociale në Rusi

‘Putini po përdor sozi, po mashtron njerëzit e tij’ – pas fotografive, tani edhe një video është bërë virale në mediat sociale në Rusi

Një video po bëhet virale në mediat sociale ruse duke pretenduar se Vladimir Putin po mashtron njerëzit e tij duke përdorur sozi të shumta për udhëtime që ai nuk dëshiron të bëjë.

Reklama

Aty përmendet edhe pretendimi se i vetmi udhëtim i presidentit të Kremlinit deri më tani në territorin e pushtuar rishtazi në Mariupol është kryer nga një sozi dhe pyet: ‘Kush po e sundon Rusinë?’.

Është e paqartë se kush e ka bërë videon, por duket se synon të arrijë rusët që mbështeten në mediat shtetërore besnike për lajmet e tyre, shkruan DailyMail, përcjell Telegrafi.

Pamjet shtrojnë pyetjen: ‘Kush e vizitoi Mariupolin?’.

Aty thuhet: “Specialistët kohë më parë vunë re se dallimet mes tij dhe të trupit të presidentit rus. Një shenj vesh të Putinit ndryshon vazhdimisht. Ashtu si një nishan i vogël në fytyrën e tij.

‘Cili mendoni se është i vërteti?’: Dyshime nëse ishte Putini ai që vizitoi Mariupolin në Ukrainë
Lexo po ashtu ‘Cili mendoni se është i vërteti?’: Dyshime nëse ishte Putini ai që vizitoi Mariupolin në Ukrainë

“Njëri nga Putinët ka rrudha të drejta në fytyrë, tjetri ka [rrudha] të vogla dhe të ndërprera”.

“Kjo është e pamundur edhe nëse ai do të kishte përdorur botoks”.

Ato vijnë pasi zyrtari i Kievit, Anton Gerashchenko postoi tre imazhe të mjekrës së Putinit dhe vuri në dyshim nëse ato i përkisnin të njëjtit njeri. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Kubanezët luftojnë në anën e rusëve në Ukrainë, u është premtuar shtetësia dhe 5 dollarë në dorë dhe pagë mujore prej 2.545

Kubanezët luftojnë në anën e rusëve në Ukrainë, u është premtuar shtetësia dhe 5 dollarë në dorë dhe pagë mujore prej 2.545

Evropa
Rusia kreu sulmin më të madh me dron në Kiev që nga fillimi i agresionit, ukrainasit pretendojnë se kanë rrëzuar 52 nga 54 fluturaket pa pilot

Rusia kreu sulmin më të madh me dron në Kiev që nga fillimi i agresionit, ukrainasit pretendojnë se kanë rrëzuar 52 nga 54 fluturaket pa pilot

Evropa
Analistja amerikane: Vuçiq në hapat e Putinit, po e mashtron Perëndimin

Analistja amerikane: Vuçiq në hapat e Putinit, po e mashtron Perëndimin

Serbia
A do të furnizohet Ukraina me raketat gjermane Taurus, që kanë një rreze veprimi prej 500 kilometra dhe mund të shkatërrojnë bunkerë nëntokësorë?

A do të furnizohet Ukraina me raketat gjermane Taurus, që kanë një rreze veprimi prej 500 kilometra dhe mund të shkatërrojnë bunkerë nëntokësorë?

Evropa
Votimi pritet të jetë më i shpejtë në balotazh në Turqi

Votimi pritet të jetë më i shpejtë në balotazh në Turqi

Turqia
Momenti kur ushtari rus i dorëzohet forcave të Ukrainës

Momenti kur ushtari rus i dorëzohet forcave të Ukrainës

Evropa
Kalo në kategori