LAJMI I FUNDIT:

Putin thotë se Rusia do të vendosë armë bërthamore taktike në Bjellorusi

Putin thotë se Rusia do të vendosë armë bërthamore taktike në Bjellorusi

Rusia do të vendosë armë bërthamore taktike në Bjellorusi, ka thënë presidenti Vladimir Putin.

Reklama

Presidenti Putin tha se masa nuk do të shkelte marrëveshjet e mospërhapjes bërthamore dhe e krahasoi atë me SHBA-në që vendos armët e saj në Evropë, sipas mediave shtetërore ruse, raporton BBC, përcjell Telegrafi.

Regjimi bjellorus është një aleat i fortë i Kremlinit dhe mbështetës i pushtimit të Ukrainës.

Presidenti Putin i tha televizionit shtetëror rus të shtunën se lideri bjellorus Alexander Lukashenko kishte ngritur prej kohësh çështjen e vendosjes së armëve taktike bërthamore në Bjellorusi.

“As këtu nuk ka asgjë të pazakontë”, tha ai. “Së pari, Shtetet e Bashkuara e kanë bërë këtë për dekada. Ata kanë vendosur prej kohësh armët e tyre taktike bërthamore në territorin e vendeve të tyre aleate”. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Analisti ushtarak britanik tregon se si po zhvillohet kundërsulmi i ukrainasve

Analisti ushtarak britanik tregon se si po zhvillohet kundërsulmi i ukrainasve

Evropa
Momenti kur ukrainasit hedhin në erë ushtarin rus  - një shpërthim i madh mbretëron zonën

Momenti kur ukrainasit hedhin në erë ushtarin rus - një shpërthim i madh mbretëron zonën

Evropa
Kadyrov tregoi bicepsin kur u pyet lidhur me pretendimet për gjendjen e tij shëndetësore

Kadyrov tregoi bicepsin kur u pyet lidhur me pretendimet për gjendjen e tij shëndetësore

Evropa
Putin thërret 130 mijë qytetarë në Rusi për të kryer shërbimin ushtarak këtë vjeshtë

Putin thërret 130 mijë qytetarë në Rusi për të kryer shërbimin ushtarak këtë vjeshtë

Evropa

"A ka borë, ministër?", rrëfimi i Radoiçiqit është një moment i mirë për të kujtuar se si gënjente Daçiqi

Serbia
Sheshel për aktakuzën e re të Hagës: Jam gati të shkoj vullnetarisht, por me një kusht

Sheshel për aktakuzën e re të Hagës: Jam gati të shkoj vullnetarisht, por me një kusht

Serbia
Kalo në kategori