LAJMI I FUNDIT:

Kurti: Ekziston rreziku që Serbia të shfrytëzojë Dhomat e Specializuara për të rishkruar historinë

Kurti: Ekziston rreziku që Serbia të shfrytëzojë Dhomat e Specializuara për të rishkruar historinë

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka biseduar me raportuesin dhe redaktorin amerikan, Matthew Campbell, i cili është autor i një artikulli për ish-krerët e UÇK-së që po gjykohen në Hagë, i publikuar në gazetën amerikane “The Times and the Sunday Times”.

Reklama

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka biseduar me raportuesin dhe redaktorin amerikan, Matthew Campbell, njëkohësisht dhe autorin e një artikulli të publikuar për ish-krerët e UÇK-së që po gjykohen në Hagë.

Përmes një postimi në Twitter, Kurti njofton se me redaktorin amerikan kanë diskutuar për artikullin që flet për ish-krerët e UÇK-së që po gjykohen në Hagë. Ky artikull është publikuar në gazetën “The Times and the Sunday Times”.

“Diskutuam mirënjohjen e Kosovës ndaj Mbretërisë së Bashkuar, rrezikun që Serbia t’i shfrytëzojë Dhomat e Specializuara për të rishkruar historinë dhe Rusia ta shohë Ballkanin si një front kundër NATO-s”, ka shkruar Kurti.

Në trend Lajme

Më shumë
Koloneli i pensionuar serb tregon se si për një minutë mund të vërtetohet se kujt i takon armatimi që u gjet në Banjskë

Koloneli i pensionuar serb tregon se si për një minutë mund të vërtetohet se kujt i takon armatimi që u gjet në Banjskë

Lajme
SHBA kërkoi nga Serbia të tërheqë ushtrinë nga kufiri me Kosovën, reagon Rama

SHBA kërkoi nga Serbia të tërheqë ushtrinë nga kufiri me Kosovën, reagon Rama

Lajme
Kurti kërkon ndihmën amerikane kundër planeve luftarake të Serbisë

Kurti kërkon ndihmën amerikane kundër planeve luftarake të Serbisë

Lajme
Nga deklarimi i Milan Radoiçiqit se organizoi sulmin terrorist e deri të sekuestrimi i pasurisë së tij

Nga deklarimi i Milan Radoiçiqit se organizoi sulmin terrorist e deri të sekuestrimi i pasurisë së tij

Lajme
SHBA i kërkon Serbisë të tërheqë trupat ushtarake nga kufiri me Kosovën

SHBA i kërkon Serbisë të tërheqë trupat ushtarake nga kufiri me Kosovën

Lajme
Pamje nga vila e Milan Radoiçiqit në veri, Sveçla: Po dëshmohet se nuk bëhet fjalë për asnjë 'luftëtar lirie' por për një Pablo Escobar të rajonit

Pamje nga vila e Milan Radoiçiqit në veri, Sveçla: Po dëshmohet se nuk bëhet fjalë për asnjë 'luftëtar lirie' por për një Pablo Escobar të rajonit

Lajme
Kalo në kategori